Zjednoczeni w walce o marzenia! Typy na spotkanie Polska - Arabia Saudyjska

26 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Stary i doskonale znany schemat meczów Polaków na wielkich imprezach ponownie wchodzi w drugą fazę. Po meczu otwarcia z Meksykiem pora na starcie o wszystko przeciwko Arabii Saudyjskiej. Jak Lewy i spółka zaprezentują się w pojedynku z sensacyjnym liderem grupy C?

Polska - Arabia Saudyjska typy

Atmosfera wokół kadry nie jest najlepsza. Czesław Michniewicz wszedł już chyba w mniejszy bądź większy konflikt z każdym z dziennikarzy, którzy udali się do Kataru. Co prawda większość zarzutów kierowanych w stronę selekcjonera jest delikatnie mówiąc mało merytoryczna, jednakże postawa byłego trenera Legii oraz reprezentacji młodzieżowej także pozostawia wiele do życzenia.

Idealnym sposobem na oczyszczenie tego ciężkiego klimatu byłaby oczywiście pewna wygrana nad Arabią Saudyjską. Jak trudne to będzie zadanie, każdy chyba jednak doskonale wie. Wystarczy rzucić okiem na skrót spotkania Saudyjczyków z Argentyną. 

Szkoleniowiec Biało-czerwonych zapewnia, że kadrę dowodzoną przez Hervé Renarda ma rozpracowaną na wylot. Czy tak jednak jest w rzeczywistości, to przekonamy się już za kilka godzin.

Znalezienie ciekawych zakładów na tę potyczkę wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. Postanowiliśmy aczkolwiek podejść do tematu pod dwoma różnymi kątami. Przede wszystkim liczymy na to, że obie ekipy zostawią na boisku dużo zdrowia, czego konsekwencją będzie przynajmniej cztery żółte kartki pokazane przez arbitra prowadzącego te zawody.

Jednocześnie całkiem przyjemnie byłoby wreszcie ujrzeć trafienie na MŚ w wykonaniu któregoś z naszych reprezentantów. Mamy cichą nadzieję, że ten gol da nam upragnione zwycięstwo. Co prawda na początku tylko w jednej z połów tego spotkania, ale zawsze to coś. Nie można przecież wykluczyć, że będzie on ostatecznie również golem zapewniający nam komplet oczek.

Polska - Arabia Saudyjska H2H

  • Arabia Saudyjska - Polska 1:2

W przeszłości obie reprezentacje mierzyły się ze sobą zaledwie raz. W 2006 roku Polacy w składzie złożonym w dużym stopniu z piłkarzy grających w rodzimych klubach pokonali egzotycznych rywali w stosunku 2:1. Dziś podobny rezultat wzięlibyśmy z przysłowiowym pocałowaniem ręki.

Polska - Arabia Saudyjska przewidywany skład reprezentacji Polski

Trener Czesław Michniewicz zapowiadał, że zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Meksykiem na pewno będą, jednak nie do końca wiadomo, na których pozycjach do nich dojdzie. Prognozujemy, że ostatecznie skład Biało-czerwonych może wyglądać następująco:

Szczęsny - Bereszyński - Kiwior - Glik - Cash - Krychowiak - Bielik - Zieliński - Szymański - Milik - Lewandowski

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek meczu Polska - Arabia Saudyjska?

Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano na godz. 14:00 w dniu 26 listopada 2022 roku.

  • Gdzie z meczu Polska - Arabia Saudyjska transmisja?

Relację na żywo z tego pojedynku będzie można śledzić na antenach stacji TVP1 oraz TVP Sport.