Zacięta walka o prestiżowy fotel lidera

18 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Niemal w każdych topowych rozgrywkach europejskich będą toczyły się dziś pojedynki, których zwycięzca przynajmniej na kilkadziesiąt dni obejmie bądź umocni się na pozycji numer jeden w stawce. Kto i dlaczego ma największe szanse na zajęcie tej lokaty? Oto kilka słów naszego wyjaśnienia.

Milan - Napoli typy

Aktualny mistrz kraju kontra największy pretendent to kolejnego scudetto. Lepszą reklamę włoskiej Serie A podczas bieżącego weekendu ciężko sobie wymarzyć. Taka sama liczba punktów oraz podobny bilans bramkowy to gotowy przepis na niezwykle wyrównaną batalię. O ewentualnym triumfie nie po raz pierwszy mogą zadecydować indywidualności. Kto na ten moment ma ich nieco więcej?

Leao oraz Giroud po jednej stronie, a także Kvaratskhelia wraz z Zielińskim po drugiej. Chyba nawet najwięksi znawcy futbolu nie potrafią znaleźć odpowiedzi na pytanie, który z tych duetów okaże się tym razem zwycięski.

Atut własnego boiska mógłby minimalnie wskazywać na Rossonerich, jednakże podopieczni Luciano Spallettiego jak dotychczas mogą pochwalić się kompletem wygranych w meczach wyjazdowych. Na jakiego typu zakładzie należy zatem skupić uwagę wobec dwóch tak wyrównanych drużyn?

Intuicja podpowiada nam, że neapolitańczycy ponownie będą próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką rywali podczas stałych fragmentów gry. Na przestrzeni sześciu poprzednich pojedynków dośrodkowywali piłkę wprost z narożnika boiska średnio grubo ponad siedem razy. Defensywna Milanu musi się mieć zatem na baczności. W innym wypadku trzy oczka powędrują do stolicy Kampanii, a Zielu i spółka umocnią się na fotelu lidera.

Lyon - PSG typy

Liga farmerów, najnudniejsze piłkarskie rozgrywki w Europie, oraz wiele, wiele innych. Określenie przypisywanych Ligue 1 pojawia się w ostatnich latach całe mnóstwo. Trzeba przyznać otwarcie, że wiele z nich jest bez wątpienia zgodne z prawdą. Lidze francuskiej nie można wszakże odmówić jednego. Są to zmagania naprawdę ciekawe dla oka. Tym bardziej, gdy po przeciwnych stronach boiskach stają dwa tak ofensywnie usposobione zespoły. 

Podczas pucharowej potyczki z udziałem paryżan rezultat widniejący na tablicy wyników w okolicach drugiego kwadransa spotkania mógł zaskoczyć niejednego. Wszystko wróciło co prawda do normy po kilkudziesięciu minutach, jednak pokazało to jednoznacznie, że istnieje możliwość wprawienia w osłupienie nawet takiego hegemona jak PSG. Potrzeba tylko odrobiny szczęścia. 

Les Gones oprócz tegoż szczęścia będą prawdopodobnie posiadać jedną niezwykle istotną cechę. Bardzo wysokie umiejętności czysto piłkarskie. Raczej nie pozwoli im to odesłać podopiecznych Christophera Galtiera do stolicy Francji z premierową przegraną na koncie, lecz uzyskanie co najmniej jednego trafienia leży bez wątpienia w ich zasięgu. 

Atletico - Real typy

Tak gorącej atmosfery wokół piłkarskich derbów Madrytu nie było już od kilku dobrych lat. Groźby Koke, kontrowersyjne wypowiedzi osoby związanej ze środowiskiem agentów piłkarskich, aż po oficjalną odpowiedź Viniciusa. Ten, kto nie zna całej okołomeczowej historii, ma bez wątpienia sporo do nadrobienia. Jednego można być chyba jednak pewnym. Emocji w tym starciu zabraknąć raczej nie powinno.

W przeciwieństwie do propozycji dotyczących dwóch wyżej opisanych pojedynków tutaj główną uwagę skupiamy na zakładach związanych bezpośrednio z przewinieniami. Całe to przedmeczowe zamieszanie pozwala nam domniemywać, iż to gospodarze będą akurat w tym konkretnym aspekcie piłkarskiego rzemiosła stroną przeważającą. O co jak o co, ale akurat o czystą grę Los Rojiblancos ciężko jest podejrzewać. Zwłaszcza w aktualnych okolicznościach.

Podczas wertowania oferty Fortuny natrafiliśmy na dwa zakłady niemal skrojone pod tę derbową rywalizację. Czy oba okażą się trafione? O tym przekonamy się już niebawem.