Włosko-holenderska walka o przejście do historii. Kto zostanie triumfatorem Ligi Konferencji?

25 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Air Albania Stadium w Tiranie. To tu 25 maja 2022r. punktualnie o godz. 21:00 powinien rozpocząć się ostateczny bój o zwycięstwo w premierowej odsłonie Ligi Konferencji. Kto ma większe szanse na wygranie tego finału i dlaczego jest to AS Roma? Sprawdźcie nasze przewidywania, które zawarliśmy dla Was w paru poniższych akapitach.

Roma - Feyenoord typy

Mamy przypuszczenia graniczące z pewnością, że finał Ligi Konferencji 2022 będzie spotkaniem równo, a być może i nawet zdecydowanie bardziej ciekawym aniżeli finałowa potyczka w Lidze Europy. Co prawda sama otoczka i atmosfera na kameralnym obiekcie w stolicy Albanii nie powali raczej na kolana, lecz już poziom sportowy z pewnością może to sprawić.

Wyśmiewany i nielubiany przez znaczną rzeszę kibiców Jose Mourinho stoi przed wielką szansą zapisania się w annałach światowego futbolu. Portugalczyk jako pierwszy szkoleniowiec w historii piłki nożnej może zapisać w swoim trenerskim CV zwycięstwo w trzech najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie. Z Porto oraz Interem udało mu się wygrać Ligę Mistrzów. Czerwone Diabły doprowadził do triumfu w Lidze Europy. Teraz pora więc na Romę i wiktorię w Lidze Konferencji.

Trzeba otwarcie powiedzieć, że na łatwą przeprawę Giallorossich się raczej nie zanosi. Feyenoord postawił w tym sezonie wszystko na jedną kartę i ich nadrzędnym celem będzie na pewno pokonanie faworyzowanych rzymian. Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy? Mamy pewne wątpliwości. Wierzymy jednak, że potyczka ta przyniesie nam przynajmniej po jednym trafieniu po każdej ze stron:

Oprócz tego chcielibyśmy zwrócić Waszą szczególną uwagę na inny aspekt tego spotkania. Mowa tu konkretnie o rzutach rożnych. W Serie A tylko Atalanta mogła pochwalić się lepszą średnią tych stałych fragmentów gry. Zespół z Rotterdamu na krajowym podwórku wykonywał mniej kornerów tylko od wielkiej dwójki tj. Ajaxu oraz PSV. Jaki jest zatem z tego wniosek? Linia dziesięciu rzutów rożnych to w teorii przysłowiowa pestka dla obu drużyn. Mocno liczymy na to, że podobnie będzie także w praktyce.

Roma - Feyenoord H2H

Obydwie ekipy mierzyły się dotychczas ze sobą dwukrotnie. Miało to miejsce nieco ponad siedem lat temu. Jak wyglądał przebieg tych spotkań? Oto zestawienie zawierające garść niezbędnych informacji:

  • Feyenoord - AS Roma 1:2
  • AS Roma - Feyenoord 1:1

FAQ

  • Gdzie odbędzie się spotkanie AS Roma - Feyenoord Rotterdam?

Pojedynek ten będzie miał miejsce na Air Albani Stadium w Tiranie.

  • Kto będzie sędzią tego meczu?

Do prowadzenia tej rywalizacji wyznaczono pana Istvána Kovácsa