Wielkie piłkarskie firmy walczą o Ligę Mistrzów. Która z nich będzie miała dziś więcej szczęścia?

2 sie 2022

Źródło: Shutterstock
Losowanie trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów ułożyło się tak, że poza burtą rywalizacji znajdzie się za chwilę jedna z bardzo uznanych europejskich drużyn. Determinacji i chęci zwycięstwa nie powinno więc dzisiejszego wieczoru zabraknąć. Wszak gra w Champions League to olbrzymi prestiż i znaczny zastrzyk gotówki.

Monaco - PSV typy

Mawia się, że liga francuska jest prawdziwą kuźnią talentów. W drużynie AS Monaco kilka miesięcy temu mieliśmy kolejny przypadek, który idealnie potwierdza tę tezę. Klub z Księstwa pożegnał się bowiem z Aurélienem Tchouamenim, który od nowego sezonu będzie przywdziewał barwy aktualnego mistrza Hiszpanii Realu Madryt.

Podczas kampanii 20212/2022 monakijczycy zdobyli stosunkowo niewiele bramek w porównaniu do PSG czy też zespołu Rennes. Włodarze Les Rouge et Blanc doszli zatem zapewne do wniosku, że pieniądze ze sprzedaży młodego francuskiego pomocnika warto zainwestować we wzmocnienie formacji ofensywnej. I tak też na obiekcie im. Ludwika II będą mieli sposobność wystąpić tacy gracze jak Breel Embolo czy też Takumi Minamino.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że spróbują oni udowodnić swoją wartość już w trakcie pierwszego oficjalnego meczu. Po cichu liczymy zatem na to, że starcie z holenderskim PSV będzie obfitowało w kilka spektakularnych trafień:

Benfica - Midtjylland typy

Ćwierćfinał i porażka z późniejszym finalistą z czerwonej części Liverpoolu. Tak zakończyła się ubiegłoroczna przygoda Benfiki w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach piłkarskich na świecie, a więc elitarnej Champions League.

Za sprawą zajęcia trzeciej lokaty w ligowych zmaganiach udział czerwono-białych w kolejnej odsłonie Ligi Mistrzów jest już nieco utrudniony. Do przebrnięcia zostały jeszcze dwie rundy kwalifikacyjne. Najbliższą przeszkodą będzie zespół FC Midtjylland. W teorii podopiecznym Rogera Schmidta nie powinno zatem grozić jakieś większe zagrożenie.

Ekipa ze stolicy Portugalii sprawia wrażenie drużyny prezentującej poziom co najmniej o klasę wyższy od Duńczyków. Legalni polscy bukmacherzy z Fortuną na czele mają tego świadomość, dlatego też ich kursy na triumf gospodarzy nie są zbyt atrakcyjne. 

Niejako z przymusu musieliśmy więc poszukiwać zakładów alternatywnych. Na co udało nam się natrafić? Oto jedna z najbardziej interesujących propozycji. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście nam dopiszę.