Wielkie granie czas zacząć. Typujemy drugi dzień MŚ w Katarze

21 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Po spotkaniu otwarcia o dość kiepskiej jakości pora wreszcie na prawdziwe granie. Jak w mistrzostwa wejdą reprezentacje Anglii oraz Holandii, a więc drużyny typowane do walki o medale? O tym w kilku słowach w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Anglia - Iran typy

Jeśli w jakimś europejskim kraju panuje wyjątkowy niedosyt związany z wynikami osiąganymi przez reprezentację narodową, to jest to bez wątpienia Anglia. Synowie Albionu od wielu lat próbują sprostać oczekiwaniom swoich fanów, jednak mimo iż zwykle cel już jest bardzo blisko, to jego osiągnięcie okazuje się ostatecznie niemożliwe. 

Gdyby wierzyć w prawo serii, to na tegorocznym mundialu podopieczni Garetha Southgate'a powinni sięgnąć po złoto. Czwarta lokata na MŚ w Rosji oraz wicemistrzostwo Europy sprzed kilkudziesięciu miesięcy to wyraźne znaki ku temu, że w szeregach Anglików forma jest rosnąca. Jest jednak jedno małe "ale".

W 2022 roku Harry Kane i spółka byli autorami jednej z największych sensacji w reprezentacyjnej piłce nożnej. Three Lions po kilku fatalnych występach pożegnali się z dywizją A Ligi Narodów, co oznacza, że w kolejnej edycji tych rozgrywek będą mierzyć się z takimi ekipami jak Ukraina, Islandia czy też Norwegia. Czy to przystoi kandydatom do mundialowego złota? Na to pytanie odpowiedzcie sobie już sami.

Mimo olbrzymich kłopotów i kiepskiej dyspozycji na przestrzeni ostatnich miesięcy wyspiarze zapewne nie będą mieć zapewne problemów w przechyleniu szali zwycięstwa na swoją korzyść w meczu otwierającym zmagania grupowe. Schody zaczną się dopiero w kolejnych dniach oraz tygodniach. Jak będzie wyglądała ich dalsza przygoda w mistrzostwach? O tym przekonamy się już niebawem.

Senegal - Holandia typy

Typując jakiś czas temu wąskie grono kandydatów, pomiędzy którymi rozstrzygnie się walka o ostateczne zwycięstwo w Katarze, zdecydowaliśmy się pominąć reprezentację Holandii. Musimy przyznać szczerze, że po głębszym zastanowieniu nieco żałujemy tej decyzji. Oranje zgłodniali brakiem gry na MŚ mogą bowiem postarać się o sprawienie sporej sensacji. Tym bardziej że ich forma w bieżącym roku kalendarzowym jest naprawdę godna pochwały. 

Główną siłą Pomarańczowych jest brak dysproporcji pomiędzy poszczególnymi formacjami drużyny. Bez względu na to, czy mówimy o obronie, pomocy czy też ataku to Holendrzy posiadają tam gracza umiejącego zrobić przysłowiową różnicę. Jako pierwsi przekonają się o tym najprawdopodobniej Senegalczycy.

Ostrzegamy jednak tych, którzy sądzą, że zespół dowodzony przez Loisa van Gaala zdobędzie w tym meczu trzy punkty bez jakiegokolwiek wysiłku. Reprezentacja Lwów Terangi, jak potocznie nazywa się Senegalczyków, także ma w swoich szeregach piłkarzy o naprawdę wysokich umiejętnościach. Gdyby nie pechowy uraz Sadio Mane, to bez chwili zawahania typowalibyśmy podopiecznych Aliou Cissé do awansu z grupy A. Aktualna rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Sprawdźcie więc, jak przedstawiają się nasze Senegal - Holandia typy:

Wszystkie powyższe zakłady pochodzą rzecz jasna z oferty bukmachera Fortuna. Nie posiadacie tam jeszcze konta? To nic prostszego! Wystarczy szybka rejestracja z niniejszego linku. Zajmie to Wam raptem kilka minut, a niezapomniane emocje gwarantowane! Macie nasze słowo.