Wielka piłkarska uczta na Półwyspie Apenińskim

18 mar 2023

Źródło: Shutterstock
Mamy tu kibiców włoskiego calcio? Jeśli tak to bez wątpienia ostrzą oni sobie już zęby na rozpoczęcie bardzo interesującego meczu na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Czy to jednak jedyne emocje, jakie czekają wszystkich fanów futbolu w to niedzielne popołudnie? Absolutnie nie! Sprawdźcie, jakim spotkaniom warto się tym razem przyjrzeć zdecydowanie bliżej.

Torino - Napoli typy

Niedzielna piłkarska uczta rozpocznie się punktualnie o godz. 15:00 na Stadio Olimpico di Torino, gdzie miejscowe Byki podejmą piekielnie groźnego lidera ze stolicy Kampanii. Nie trzeba chyba nikomu zbytnio tłumaczyć, kto ma znacznie większe szanse na zgarnięcie w tym meczu kompletu oczek. Czy oznacza to zatem, że podopieczni Ivana Jurica poddadzą się bez walki? Mamy nadzieję, że absolutnie nie.

Ciężko nazywać Torino zespołem, który potrafi ustabilizować swoją formę. Karol Linetty i spółka bardzo dobrze mecze przeplatają totalnie słabymi, dlatego też w ich dorobku oprócz 10 wygranych znajduje się także 7 remisów oraz 9 porażek.

Jeśli bylibyśmy zagorzałymi kibicami Granaty, to na pewno chcielibyśmy tego, aby nasi pupile pozostawili serce na boisku podczas zmagań z Napoli. Niewykluczone, że aspekty czysto fizyczne będą zresztą w tym pojedynku jedyną bronią gospodarzy. Uważamy, że Torino - Napoli typy na czerwoną kartkę po stronie Il Toro to zakład idealnie dopasowany do niniejszego starcia. Kurs jest rzecz jasna wysoki i doskonale obrazuje skalę ryzyka, jednak akurat w tym konkretnym przypadku podobny zakład ma bardzo duże szanse powodzenia:

Lazio - Roma typy

"Szkoda mi UEFA, bo teraz muszą poświęcić czas i środki na stworzenie kolejnego trofeum. Puchar mógł zostać w Rzymie, a teraz trafi zapewne do Florencji, przez to, że ktoś nie potrafi sobie poradzić w rozgrywkach, których wygranie przez nas w zeszłym roku bagatelizował.”

Możecie mówić wszystko, ale pseudo The Special One pasuje do Jose Mourinho jak do żadnego innego szkoleniowca na świecie. Portugalczyk na kilka chwil przed rozpoczęciem derbowego starcia z Lazio zaczął już swoistą wojnę psychologiczną i trzeba mu przyznać, że szpileczka wbita Biancocelestim była tym razem wyjątkowo udana.

Zadaniem Maurizio Sarriego będzie teraz uczulenie swoich podopiecznych, aby przez pełne 90. minut zmagań zdołali utrzymać nerwy na wodzy. W innym wypadku Mourinho osiągnie swój zamierzony cel, a więc wyprowadzi odwiecznych rywali z równowagi i zyska tym samym spory handicap.

Jak wobec zaistniałej sytuacji może przedstawiać się najlepsza propozycja bukmacherska na Derby della Capitale? Oto nasz typ pochodzący rzecz jasna wprost z oferty bukmachera Fortuna:

Inter - Juventus typy

Na przysłowiowy deser kolejne starcie derbowe, lecz tym razem nazwane oficjalnie wielkimi piłkarskimi derbami Włoch (Derby d’Italia). W odróżnieniu od poprzednich lat, w rundzie rewanżowej kampanii 2022/2023 jego stawką nie będzie jednak kwestia mistrzostwa kraju, a jedynie walka o jedno z miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach.

Stara Dama z uwagi na karne odjęcie aż 20 oczek jest oczywiście na dużo gorszej pozycji startowej. Gdyby wirtualnie dopisać do konta Bianconerich te dwadzieścia punktów, to pewnie zameldowaliby się o kilka kroków za plecami wzorowo dysponowanego lidera. Niestety na ten moment ich celem musi być jak najszybszy doskok do szóstej Atalanty. 

Jako że Inter znajduje się w tej chwili w małym dołku formy, to podopieczni Maxa Allegriego muszą z takiej okazji skorzystać. W innym wypadku w kolejnym sezonie pozostanie im tylko i wyłącznie gra na krajowym podwórku.

Zakładanie się z bukmacherem o bezpośrednie zwycięstwo gości wydaje się opcją zdecydowanie zbyt ryzykowną. Dużo ciekawiej przedstawia się natomiast opcja, wedle której 36-krotni mistrzowie Włoch rozstrzygną na swoją korzyść przynajmniej jedną połowę niniejszej rywalizacji: