Walka o scudetto nadal otwarta. Czy Milan zdoła zrobić kolejny ważny krok w stronę mistrzostwa?

1 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Przed podopiecznymi Stefano Pioliego niezwykle istotne starcie z Fiorentiną. Czy 56-latek zdołał należycie przygotować swoich podopiecznych do rywalizacji z dość niewygodnym rywalem?

Milan - Fiorentina typy

Oczy wszystkich kibiców futbolu na Półwyspie Apenińskim będą dziś skierowane w stronę San Siro. To tam miejscowy Milan zmierzy się z ekipą Fiorentiną. Oczywiście jedynym akceptowalnym wynikiem dla mediolańskich sympatyków wydaje się być pewne zwycięstwo Rossonerich, jednakże wbrew pozorom może nie być o nie zbyt łatwo.

Aktualna forma Violi zdecydowanie nie powala na kolana. To trzeba powiedzieć otwarcie. Nie zapominajmy jednak, iż Fioletowi jeszcze niedawno zostawiali w pokonanym polu takie solidne firmy jak chociażby Napoli czy też Atalanta. Chwilowy spadek dyspozycji nie jest więc równy realnym możliwościom podopiecznych Vincenzo Italiano.

Łatwy i szybki triumf naszym zdaniem w ogóle nie wchodzi więc w grę. Jeśli gospodarze rzeczywiście zgarną tu komplet oczek, to będzie to miało miejsce po niezwykle emocjonującym i pięknym boju. Kto wie, być może bohaterem tego popołudnia zostanie Krzysztof Piątek. Dla niego ewentualne trafienie przeciwko swojej byłej drużynie byłoby czymś szalenie istotnym i podbudowującym.

Bordeaux - Nice typy

We wczorajszym tekście poświęciliśmy sporo uwagi ekipie St. Etienne. Les Verts są niestety na najlepszej drodze ku spadkowi na drugi poziom rozgrywkowy. Z podobnym problemem mierzą się także zawodnicy z Bordeaux. Sześciokrotni mistrzowie Francji zajmują niezbyt zaszczytną 19. pozycję w ligowej tabeli i wydaje się, że tylko cud może pozwolić im pozostać w piłkarskiej elicie na kolejny sezon.

Każdy kolejny pojedynek jest dla nich pojedynkiem o przysłowiowe sześć punktów. Patrząc realnie na niedzielne starcie z Nice, bardzo ciężko będzie im uzyskać choćby jedno cenne oczko. Popularne Orlątka nie notują już co prawda takich wyników jak w początkowej fazie bieżącej kampanii, jednakże nadal można chyba upatrywać w nich faworyta akurat tego konkretnego spotkania.

Żyrondyści jako gospodarze na pewno nie poddadzą się aczkolwiek bez walki. Cień nadziei na utrzymanie się w Ligue 1 przecież nadal istnieje. Potrzeba tylko odrobinę wiary we własne umiejętności i chęć pozostawienia serca na boisku. Tylko tyle i aż tyle.