Superpucharowe Derby della Madonnina.

18 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Wielkimi krokami zbliża się kolejny pojedynek najlepszych ekip na Półwyspie Apenińskim. Tym razem stawką meczu będzie Superpuchar Włoch. Kto i dlaczego może sięgnąć po to prestiżowe trofeum?

Milan - Inter typy

Jesteśmy wręcz w 100% przekonani, że każdy zagorzały kibic Rossonerich jest nieco zaniepokojony wynikami, jakie jego pupile zanotowali na początku 2023 roku. O ile remis z Romą był jeszcze brany pod uwagę, o tyle porażka z Torino oraz remis z Lecce już bez wątpienia nie. 

Co najgorsze z perspektywy Milanu skala trudności będzie teraz zdecydowanie większa. Po drugiej stronie boiska zamelduje się bowiem wielki wróg i odwieczny rywal w postaci ekipy z czarno-niebieskiej części Mediolanu. Na szali tym razem pierwsze trofeum w sezonie 2022/2023 tj. Superpuchar Włoch.

Po raz ostatni w tego typu rozgrywkach losy obydwu zespołów krzyżowały się w 2011 roku. Wtedy dzięki bramkom Ibrahimovica oraz Boatenga górą byli aktualni piłkarscy mistrzowie Włoch. Jak wyglądają szanse na powtórzenie tego sukcesu nieco ponad dekadę później?

W teorii prawdopodobieństwo zwycięstwa każdej ze stron jest raczej podobne. Zarówno Milan, jak i Inter borykają się z nieznacznymi problemami kadrowymi, jednak nie wydaje się, aby te absencje mogły być powodem ewentualnego potknięcia.

Analizując to starcie, mocno skupiliśmy się na zakładach dotyczących goli oraz kartek i właśnie tego typu propozycje uważamy za godne Waszej uwagi podczas tworzenia dzisiejszych kuponów:

Milan - Inter kursy

Zdaniem bukmachera Fortuna szanse na triumf każdej z ekip przedstawiają się następująco:

Wygrana Milanu - 2.85

Remis - 3.40

Wygrana Interu - 2.60

Milan - Inter H2H

  • Milan - Inter 3:2
  • Inter - Milan 3:0
  • Milan - Inter 0:0

Czy typując rezultat omawianej potyczki, można zasugerować się wynikami kilku poprzednich meczów? Oczywiście, że tak. Tyle że zapewne zupełnie w niczym to nie pomoże. Każde z trzech ostatnich starć zakończyło się bowiem zupełnie innym rozstrzygnięciem. Pozostaje więc skrupulatna analiza i odrobina szczęścia, która podczas gry w zakładach bukmacherskich jest niezwykle pożądana.

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek spotkania Milan - Inter?

Pierwszy gwizdek tego pojedynku zaplanowano na godz. 20:00 w dniu 18 stycznia bieżącego roku.

  • Gdzie można oglądać mecz Milan - Inter?

Relację na żywo będzie przeprowadzać stacja Polsat Sport.