Spotkanie imienia Erlinga Haalandia

25 paź 2022

Źródło: Shutterstock
Borussia Dortmund znana jest wszem i wobec z tego, że potrafi szlifować piłkarskie diamenty jak mało kto. Stosunkowo niedawno z dortmundzkiej stajni na szerokie wody wypłynął pewien gość, który szturmem podbija aktualnie boiska angielskiej Premier League. Jak będzie wyglądało kolejne bezpośrednie starcie z byłym klubem w jego wykonaniu? Czy po raz kolejny uda mu się zapisać na liście strzelców?

Borussia Dortmund - Manchester City typy

Od czasu odejścia z City Kuna Aguero zespół ten musiał sobie radzić bez "dziewiątki" z prawdziwego zdarzenia. W szerokim składzie drużyny znajdował się m.in. Gabriel Jesus, jednak Pep Guardiola mimo wielu prób nie potrafił mu w pełni zaufać, czego wynikiem był ostatecznie transfer brazylijskiego napastnika do jednego z głównych ligowych rywali.

Zamianę wychowanka Palmeiras na Erlinga Haalanda można chyba z miejsca określić jedną z najlepszych decyzji w całej trenerskiej karierze hiszpańskiego szkoleniowca. Młody Norweg, który miał mieć rzekomo problemy w zaadoptowaniu się w nowym otoczeniu, wciąga ligę angielską przysłowiowym nosem. Ligowy rekord bramek w jednym sezonie prawdopodobnie niebawem zostanie pobity, lecz teraz głównym celem 22-latka będzie dobry występ w bezpośrednim pojedynku z byłym klubem. Oczywiście w ramach kolejnej serii gier Ligi Mistrzów.

Już w poprzedniej odsłonie grupowej rywalizacji z BVB trzy oczka powędrowały ostatecznie na konto zespołu z błękitnej części Manchesteru. Kto był autorem gola dającego niezwykle cenną wygraną? Erling Haaland we własnej osobie. Nie można więc wykluczyć, że także dziś uda mu się wpisać na listę strzelców. 

Obstawiający nie mogą przejść w tym meczu obojętnie także obok zakładów na rzuty rożne. O wyjątkowej tendencji do egzekwowania tych stałych fragmentów gry przez The Citizens było wiadomo już od dawna. Jakiś czas temu w czołówce klasyfikacji zespołów wykonujących rzuty rożne ze sporą częstotliwością znalazła się także Borussia. Dla obu tych ekip pokrycie linii przynajmniej dziewięciu kornerów nie powinno być zatem zadaniem, które może sprawić jakiekolwiek problemy.

Borussia Dortmund - Manchester City H2H

  • Man City - Borussia Dortmund 2:1
  • Borussia Dortmund - Man City 1:2
  • Man City - Borussia Dortmund 2:1

W dotychczasowej historii bezpośrednich zmagań pomiędzy BVB a Obywatelami da się dostrzec wyraźną dominację tych drugich. Borussia co prawda zawsze podejmowała rzucane im rękawice, jednak po końcowym gwizdku to ręce piłkarzy z Manchesteru wędrowały zwykle ku górze. Wielce prawdopodobne, że i tym razem będzie to wyglądało tak samo. 

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie oglądać Borussia Dortmund - Manchester City?

Transmisja na żywo z tego starcia będzie dostępna na antenach stacji Polsat Sport Premium 2. 

  • Kto będzie sędzią pojedynku Borussia Dortmund - Manchester City?

Do prowadzenia tej rywalizacji wyznaczono Włocha Davidę Massę.