Solidność kluczem do końcowego sukcesu

16 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Torino to zespół znajdujący się od lat w głębokim cieniu Juventusu. Aktualnie obie te ekipy mają jednak dokładnie taką samą ilość punktów. Czy po końcowym gwizdku sobotniej potyczki popularne Byki zdołają wyprzedzić swoich odwiecznych rywali?

Borussia Moenchengladbach – RB Lipsk typy

Jeśli w Bundeslidze tworzono by zestawienia największych negatywnych zaskoczeń początkowej fazy rozgrywek, to zarówno Źrebaki jak i RB Lipsk znaleźliby się na czołowych miejscach takiej listy. W przypadku Die Bullen frustracja w klubie była na tyle znacząca, że włodarze zdecydowali się pożegnać z Domenico Tedesco.

Marco Rose, który zastąpił go na tym stanowisku, rozpoczął swoją przygodę z Lipskiem od wygranej w prestiżowym pojedynku z Borussią Dortmund. Mecz w Champions League przeciwko Realowi nie był już w ich wykonaniu tak dobry, co nie zmienia faktu, że nadzieje w związku z najbliższym starciem ligowym są całkiem spore.

My w naszym typowaniu nie skupimy się aczkolwiek na zakładzie związanym z końcowym wynikiem tej rywalizacji, ale na takiej propozycji, która przynajmniej w teorii powinna przynieść nam całkiem sporo dobrego. Mowa tu rzecz jasna o rzutach rożnych. 

Dysproporcja pomiędzy gospodarzami sobotniego spotkania a drużyną ze stajni Red Bulla jest w tym aspekcie dość znacząca. Przed rozpoczęciem siódmej serii gier na koncie RB widniało dokładnie 40 wykonanych kornerów, podczas gdy Die Fohlen egzekwowali w tym samym czasie tylko 27 takich stałych fragmentów gry. 

Uważamy, że wobec tak wyraźnej różnicy niniejszy typ może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę:

Torino – Sassuolo typy

Pojedynek dwóch ligowych średniaków mogących w każdej chwili sprawić wielką niespodziankę to gotowy przepis na udane sobotnie popołudnie. Tak można byłoby w telegraficznym skrócie zapowiedzieć potyczkę pomiędzy ekipami Torino oraz Sassuolo. 

Turyńczykom udało się zgromadzić dotychczas dokładnie dziesięć oczek, jednak gdyby szczęście dopisywało im nieco bardziej, to spokojnie moglibyśmy mówić o nich jako o jednej z czołowych drużyn w stawce. Przed kilkoma dniami Byki były np. o włos od sensacyjnego urwania punktów wielkiemu Interowi. Podopiecznych Simone Inzaghiego uratował wtedy tylko i wyłącznie przebłysk geniuszu Marcelo Brozovica. 

Co możemy natomiast napisać o Sassuolo? Podopieczni Alessio Dionisiego w swoim dorobku mają jak na razie tylko zaledwie jedno zwycięstwo. Ciężko wierzyć zatem w to, że uda im się przeciwstawić dobrze dysponowanej ekipie Granaty.

W analizie tego konkretnego pojedynku tradycyjnie odwołujemy się do krótkiej historii bezpośrednich starć pomiędzy obiema drużynami. Tu na przestrzeni dziesięciu ostatnich meczów widać wyraźnie, że to właśnie Torino było zwykle stroną przeważającą. Podobny przebieg wydarzeń podczas najbliższej batalii jest jak najbardziej możliwy. Każdy inny scenariusz będzie można chyba rozpatrywać w charakterze sporej sensacji.

Każdy z zakładów zawartych w niniejszym artykule pochodzi oczywiście wprost z oferty Fortuny. Brak konta u tego bukmachera wiąże się w tej chwili z olbrzymimi stratami. Jakimi? Skorzystajcie z rejestracji poprzez nasz dedykowany link i przekonajcie się o tym sami.