Sobotnie strzelanie w PKO Ekstraklasie. Gramy o 350 PLN!

16 lip 2022

Źródło: Shutterstock
W drugim dniu zmagań nowego sezonu PKO Ekstraklasy do rywalizacji przystępują dwie drużyny, które w ostatnich latach sięgały po tytuł mistrzowski zdecydowanie najczęściej. Czy inauguracja kolejnych rozgrywek przebiegnie po ich myśli?

Lech - Stal Mielec typy

Najlepszy sposób na powetowanie sobie niepowodzeń w eliminacjach Ligi Mistrzów? Pierwsza myśl to bez wątpienia wysokie zwycięstwo w meczu ligowym. W teorii rywal ku temu wręcz idealny. Zespół z Mielca to jeszcze przed startem kampanii 2022/23 jeden z najpoważniejszych kandydatów do spadku. Zestawienie ich z aktualnym mistrzem kraju może więc oznaczać chyba tylko jedno – zdecydowaną dominację Lechitów i zwycięstwo z przynajmniej kilkoma golami przewagi.

Sytuacja kadrowa w obozie Kolejorza jest już nieco lepsza niż jeszcze przed kilkoma dniami. Do gry ze Stalą powinni być gotowi między innymi Afonso Sousa oraz Dani Ramirez. O siłę ofensywy nie ma się zatem chyba co martwić. Co natomiast z obroną? Tutaj niepewny jest występ Antonio Milicica. Czy brak filara defensywy poznaniaków nie będzie przypadkiem szansą na sprawienie małej niespodzianki przez Stalowców?

W jakąś większą sensację przy Bułgarskiej jakoś trudno nam uwierzyć. Zdobycz bramkowa zarówno po stronie gospodarzy jak i gości jest jednakże bardzo możliwa. Oto nasz typ na Lech - Stal Mielec:

Korona - Legia typy

Wojskowi udadzą się natomiast do Kielc, oddalonych o jakieś 200 km od Warszawy. Zadanie, jakie na nich czeka, wydaje się nieco trudniejsze od tego, przed którym stają zawodnicy popularnego Kolejorza. Ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego wraca co prawda do piłkarskiej elity po dwóch latach przerwy, jednak ich doświadczenie na najwyższym poziomie jest zdecydowanie większe od tego prezentowanego przez Stal Mielec. 

Scyzoryki dowodzone ponownie przez trenera Leszka Ojrzyńskiego są zdaniem wielu bardzo poważnym kandydatem do namieszania w ligowej stawce. Walka o europejskie puchary im z pewnością nie grozi, lecz już któraś z lokat w czołowej dziesiątce z pewnością leży w zasięgu Jacka Kiełba i spółki. 

Spotkania pomiędzy kielczanami a Legią zawsze były gwarantem wielkich emocji. Tylko jeden z dziesięciu ostatnich bezpośrednich pojedynków skończył się bezbramkowym remisem. W siedmiu z nich padało trzy bądź więcej bramek. Propozycja związana z overem bramkowym wydaje się zatem niemal idealna. Uważamy, że kurs na takiego typu zdarzenie jest naprawdę zachęcający. Sprawdźcie to zresztą sami:

Ostatecznie nasz sobotni kupon przybrał następujący kształt. Miejmy nadzieję, że pierwsze typowanie okaże się równie udane co cały poprzedni sezon. Trzymajcie mocno kciuki!