Rzymska dominacja na boiskach Serie A?

23 paź 2022

Źródło: Shutterstock
Kalendarz gier włoskiej ekstraklasy ułożył się tak, że dzisiejszego popołudnia dojdzie do dwóch pojedynków, w których główną rolę będą grały zespoły mające swoją siedzibę w stolicy kraju. Czy uda im się zwyciężyć swoje spotkania w komplecie?

Atalanta – Lazio typy

Jedynym zespołem w całej Serie A (tuż obok Napoli), który nie zaznał jeszcze w tej kampanii porażki jest Atalanta Bergamo. Popularna La Dea znowu próbuje szturmem podbijać włoskie boiska, jednakże tym razem nie robi tego już w tak imponującym stylu jak jeszcze parę sezonów wcześniej. 

Teraz podopieczni Gian Piero Gasperiniego przodują w innym zestawieniu. Mowa tu konkretnie o klasyfikacji zespołów z największą ilością żółtych kartek. Bergamczycy rozdzielają dwie drużyny będące w tym momencie w strefie spadkowej tj. Veronę oraz Sampdorię. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że popularny Gaspa zmienił nieco styl gry swojej ekipy, lecz wyniki pozostały niemal identyczne. Za to należy mu się spory szacunek.

W ramach jedenastej serii gier do Lombardii przybędzie drużyna Lazio. Wedle ogólnodostępnych informacji rzymianie będą musieli radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca i prawdziwej legendy klubu Ciro Immobile. Ich szanse na końcowy sukces spadają więc wyraźnie. Bardzo możliwe, że jedyną bronią Biancocelestich może być w tym wypadku nieco agresji połączonej ze sporym poświęceniem, które bez wątpienia ceni sobie Maurizio Sarri. Naszym skromnym zdaniem zwiastuje nam to popołudnie, w którym sędzia Rosario Abisso będzie powinien mieć całkiem sporo pracy.

Roma – Napoli typy

Nicola Zalewski po jednej i Piotr Zieliński po drugiej stronie boiska. Każdy kibic futbolu znad Wisły jest z pewnością ukontentowany faktem, iż już za kilka godzin będzie miał okazję zobaczyć w akcji dwóch reprezentantów naszego kraju w jednym z najciekawszych starć tej części sezonu Serie A. Który z nich będzie mógł ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa? Odpowiedź na to pytanie nie jest już taka prosta.

Na obu ławkach trenerskich ujrzymy szkoleniowców o bardzo dużym doświadczeniu. O wzajemne zaskoczenie może być więc wyjątkowo trudno. The Special One, którego wielu odsyłało już na trenerską emeryturę, zyskał w Rzymie swoje drugie albo i trzecie zawodowe życie. Natomiast Luciano Spalletti mimo wielu lat krótszych bądź dłuższych przygód na Półwyspie Apenińskim odnalazł chyba wreszcie miejsce, w którym będzie miał szansę na odniesienie największego sukcesu w całej dotychczasowej karierze.

Jako że różnice punktowe pomiędzy pierwszą a szóstą lokatą wynoszą w chwili tworzenia tego artykułu zaledwie pięć oczek, to jedynym co interesuje w tym spotkaniu obydwie ekipy jest bez wątpienia pewna i szybka wygrana.

Nie jesteśmy w stanie wskazać murowanego faworyta tej potyczki, dlatego też niemal tradycyjnie proponujemy Wam tzw. zakłady alternatywne. Wybór padł tym razem na rzuty rożne. Czy słusznie? Czas pokaże: