RB Lipsk - Bayern typy, kursy, przewidywania (20.01.2023)

19 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Dokładnie po 68 dniach przerwy do rywalizacji powraca niemiecka Bundesliga. Już w pierwszym meczu na wszystkich fanów tych rozgrywek czekają nie lada emocje. Kto i dlaczego może wyjść zwycięsko z potyczki na Red Bull Arenie? RB Lipsk - Bayern typy, kursy, przewidywania.

RB Lipsk - Bayern typy

Bayern, Borussia Dortmund oraz RB Lipsk. Te trzy zespoły od paru lat nieprzerwanie toczą zacięte batalie o to, kto może tytułować się najlepszą drużyną piłkarską w Niemczech. Jak doskonale wiadomo, bezapelacyjnym liderem wyścigu począwszy od sezonu 2012/2013 pozostaje Bayern Monachium. Absolutnie nikt nie znalazł sposobu, aby przez te dziesięć sezonów zepchnąć Bawarczyków z mistrzowskiego tronu. Także w trwającej kampanii chętnych do podobnego czynu było i jest przynajmniej kilku, ale raczej nic nie zapowiada tego, by tym razem podobna misja skończyła się wreszcie sukcesem.

Czy oznacza to zatem, że bezpośredni bój pomiędzy Lipskiem a monachijczykami będzie nudnym i jednostronnym spotkaniem? No niekoniecznie. Obydwa zespoły są spragnione zwycięstwa po ponad dwumiesięcznym rozbracie z poważną piłką. Red Bull Arena musi więc kipieć od nadmiaru energii. Nie ma innej opcji.

Każdemu, kto chciałby umieścić na swoim kuponie zakład dotyczący niniejszy pojedynku, radzimy w głównej mierze skupić się na propozycjach dotyczących liczby goli. Naprzeciw siebie stają czołowe ofensywny w lidze. Czego jak czego, ale bramek w takiej sytuacji zabraknąć więc nie może.

Z imponującej średniej nieco ponad trzech trafień na mecz w wykonaniu Die Roten wynika jeszcze jedno. Około 60% tych goli podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobywali w pierwszych odsłonach meczów. Intuicja podpowiada nam, że w potyczce z byłą drużyną niemiecki szkoleniowiec będzie chciał zaznaczyć swoją wyższość równie szybko. Ilość bramek w trzech początkowych kwadransach winna zatem wynieść przynajmniej dwie.

RB Lipsk - Bayern kursy

Oto jak wyglądają kursy bukmacherskie na omawiane starcie wprost z oferty Fortuny:

Wygrana Lipska - 3.80

Remis - 4.40

Wygrana Bayernu - 1.83

RB Lipsk - Bayern H2H

Czego można dowiedzieć się z najnowszej historii bezpośrednich starć pomiędzy obiema ekipami? Ano np. tego, że rywalizację tą cechowała wyjątkowa obfitość w gole. Jak zdążyliście już pewnie zauważyć podczas lektury kilku poprzednich akapitów, mocno liczymy na to, że ta tendencja nadal zostanie podtrzymana.

  • RB Lipsk - Bayern 3:5
  • Bayern - RB Lipsk 3:2
  • RB Lipsk - Bayern 1:4

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek spotkania RB Lipsk - Bayern?

Start tego pojedynku zaplanowano na godz. 20:30 w dniu 20 stycznia 2023 roku.

  • Gdzie oglądać RB Lipsk - Bayern?

Transmisja z tej potyczki będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy dostępu do platformy streamingowej Viaplay.