Pucharowych zmagań ciąg dalszy. Gramy Ligę Konferencji!

7 lip 2022

Źródło: Shutterstock
Stworzenie Ligi Konferencji stało się dla polskich drużyn wielką szansą na zaistnienie w europejskich pucharach. Starcia pierwszej rundy nie powinny sprawić im choćby najmniejszych problemów. O co warto zatem założyć się z bukmacherem w związku z ich spotkaniami? Sprawdźcie kilka naszych świeżutkich propozycji.

Pogoń - KR Reykjavik typy

Przygotowując się do opisywania pierwszego z czwartkowych pojedynków z udziałem polskiej ekipy, próbowaliśmy znaleźć przynajmniej jeden mały aspekt, który mógłby przemawiać za tym, iż KR Reykjavik może choćby w najmniejszym stopniu zagrozić szczecińskiej Pogoni. Po dłuższym namyśle się udało. Rytm meczowy. Tylko to przyszło nam na myśl. Islandczycy są aktualnie dokładnie w połowie zmagań ligowych. Jak na razie nie idzie im aczkolwiek tak dobrze jak w poprzedniej kampanii, gdyż przed 13. serią gier plasują się na szóstej lokacie w stawce. Czy ten fakt będzie wystarczający, by zagrozić stosunkowo dobrze prezentującym się Portowcom? Naszym skromnym zdaniem zdecydowanie nie.

Pogoń mimo kilku braków kadrowych to nadal drużyna sprawiająca wrażenie zdecydowanego faworyta zmagań na obiekcie imienia Floriana Krygiera. Zakładanie się z bukmacherem o bezpośrednie zwycięstwo gospodarzy jest zupełnie nieopłacalne. Na jaki rodzaj zakładów warto więc w takiej sytuacji się zdecydować? Interesująca wydaje się być propozycja, zgodnie z którą widzowie zgromadzeni na stadionie w Szczecinie będą świadkami co najmniej jednego trafienia w każdej z połów tego meczu.  

Lechia - Akademija Pandew typy

8. Dokładnie tyle meczów w europejskich pucharach od początku swojego istnienia rozegrała Lechia Gdańsk. Jak na klub o blisko 80-letniej historii nie jest to raczej zbyt zadowalający wynik. Jeśli forma z poprzednich rozgrywek PKO Ekstraklasy będzie się w ich przypadku utrzymywała, to międzynarodowe występy mogą jednak stać się normą. 

W ramach pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji w sezonie 2022/23 los postawił na drodze Lechistów zespół Akademiji Pandew. Drużyna założona przez legendarnego Gorana Pandewa nie miała dotychczas sposobności występować w żadnych europejskich pucharach. Ekipa absolutnych debiutantów kontra klub, który po raz ostatni grał z innymi zespołami ze Starego Kontynentu grubo ponad 25 lat temu. Zapowiada się ciekawie, prawda?

Szkoleniowiec Lechii pan Tomasz Kaczmarek zapowiadał w licznych wywiadach, że jego podopieczni absolutnie nie będą bać się swoich macedońskich rywali. Musimy przyznać, że taką postawę niezwykle szanujemy. Jeśli chcemy się liczyć w Europie, to przysłowiowe "klękanie" przed drużynami pokroju Pandewców byłoby totalnym absurdem.

W ofercie bukmachera Fortuna udało nam się znaleźć zakład, który powinien pasować do omawianego starcia wręcz idealnie. Oto typ na mecz Lechia - Akademija: