Premierowe wygrane faworytów? Startuje kolejna odsłona elitarnej Champions League

6 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Dla prawdziwych fanów futbolu nadszedł wreszcie czas, w którym wtorkowe oraz środowe wieczory będą bezapelacyjnie zajęte. Jakim starciom podczas pierwszego dnia zmagań nowej edycji Ligi Mistrzów warto przyjrzeć się zdecydowanie najbliżej? Oto kilka naszych propozycji.

PSG - Juventus typy

Ciężko mówić o szczęściu, będąc w skórze zawodników reprezentujących barwy takich klubów jak Maccabi Haifa oraz Benfica Lizbona. Los chciał bowiem, że obie drużyny trafiły do wymagającej grupy H, gdzie na przestrzeni kilku najbliższych tygodni ich rywalami będą zespołu Paris Saint-Germain oraz Juventusu Turyn. W teorii pozostaje więc wyłącznie walka o lokatę numer trzy. Każdy inny scenariusz rozkładu sił w tym gremium będzie można chyba odbierać w charakterze wielkiej sensacji.

Nim jednak dojdzie do pojedynku którejś z tych ekip z tzw. wielką dwójką, to te dwie drużyny stawiane w roli faworytów do awansu stoczą jedną z dwóch bezpośrednich batalii. Batalii, której przebieg niestety bardzo trudno przewidzieć.

Z jednej strony atakujący Les Parisiens są bowiem w takiej formie, że przebicie się przez nawet najszczelniejszy mur obronny nie powinno raczej stanowić dla nich większego problemu. Patrząc na to starcie z nieco innej perspektywy, warto jednak pamiętać, że Stara Dama jeszcze nigdy w historii rywalizacji z paryżanami nie poniosła choćby jednej porażki (7 meczów, 7 zwycięstw). Co zatem robić w takiej sytuacji? Iść za głosem serca czy zaufać ponownie rozumowi? 

My wybieram dziś opcję numer dwa. Futbol kocha niespodzianki, lecz my pragniemy doświadczać ich na swojej drodze jak najmniej. Tak więc prezentuje się nasz typ na PSG - Juventus:

Sevilla - Manchester City typy

Jeśli jest jakieś trofeum, o którego zdobyciu za sterami The Citizens marzy jeszcze Pep Guardiola, to jest to bez wątpienia statuetka dla zwycięzcy Ligi Mistrzów. Hiszpan co prawda w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej zwyciężał już te prestiżowe rozgrywki, jednak po raz ostatni miało to miejsce w sezonie 2010/2011. Tak długa przerwa dla szkoleniowca pokroju 51-latka to pewnego rodzaju policzek i ujma, którą czym prędzej należałoby zlikwidować.

Tak się składa, że pierwsze ze spotkań grupowych nie będzie raczej jakimś wielkim testem formy dla popularnych Obywateli. A to z uwagi na bardzo kiepską formę Sevillii, która w rozgrywkach ligowych nie zanotowała jeszcze ani jednego zwycięstwa! Posada trenera Lopeteguiego wisi tam na włosku i bardzo możliwe, że dzisiejsza porażka może być równoznaczna z jego zwolnieniem. Przyłożenie cegiełki do dymisji kolegi po fachu nie leży z pewnością w gestii Guardioli, ale taki jest już niestety sport. 

Sevilla - Manchester City kursy na triumf gości nie są warte choćby najmniejszej uwagi. W ofercie Fortuny udało nam się aczkolwiek znaleźć inny zakład, który wydaje się być dość atrakcyjny. Dyspozycja strzelecka Erlinga Haalanda i spółki daje spore nadzieje, że zostanie on rozstrzygnięty pozytywnie.