Premierowa wygrana Kolejorza w Lidze Konferencji potrzebna od zaraz

15 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Podczas ubiegłotygodniowego starcia z Villarreal piłkarzom poznańskiego Lecha zdecydowanie brakowało wyrachowania i zimnej krwi. W trakcie dzisiejszej potyczki z Austrią Wiedeń podobne cechy będą już w zasadzie niezbędne. W innym wypadku po dwóch seriach gier Kolejorz nadal będzie pozostawał bez punktu.

Lech - Austria Wiedeń typy

Los trenera piłki nożnej nie jest usłany różami. Często mimo dość udanej przygody z danym zespołem włodarze decydują się zwolnić danego szkoleniowca bez podawania konkretnej przyczyny. Taki już ich przywilej, jako osób, do których należy podejmowanie kluczowych ustaleń w klubie.

Jeszcze kilka tygodni temu jedną nogą poza drużyną z Bułgarskiej był John van den Brom. W tym przypadku powodów do pożegnania z Holendrem było jednak co najmniej kilka, a tym najważniejszym był oczywiście brak oczekiwanych wyników. Aktualnie sytuacja w ekipie Dumy Wielkopolski uległa delikatnej poprawie, lecz do pełni szczęścia nadal jeszcze trochę daleko.

Apetyty wśród poznańskich kibiców po premierowym meczu z Villarreal są dość rozbudzone. Przed tygodniem sensacyjne urwanie punktu zdecydowanie wyżej notowanej ekipie było bowiem na wyciągnięcie ręki. Dziś po drugiej stronie boiska stanie już rywal będący w zasięgu możliwości Mikaela Ishaka i spółki. Jakim rozstrzygnięciem skończy się zatem ta rywalizacja?

Już podczas bieżącego sezonu wielokrotnie zawodziliśmy się postawą aktualnych mistrzów Polski. Nauczeni doświadczeniem proponujemy więc Wam zakład, z którego rozstrzygnięciem gospodarze wieczornego pojedynku nie powinni mieć większych problemów.

 

Dodatkowo wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się zakład dotyczący indywidualnego występu Michała Skórasia. 22-latek uskrzydlony powołaniem do pierwszej reprezentacji Polski powinien dać kolejny popis swoich ponadprzeciętnych umiejętności. Trzymamy kciuki, aby udało mi się co najmniej raz pokonać bramkarza austriackich rywali:

Lech - Austria Wiedeń H2H

  • Lech - Austria 4:2
  • Austria - Lech 2:1

Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszych akapitach, obie ekipy spotkały się dotychczas zaledwie dwukrotnie. Przebieg tych spotkań to jednak gotowy materiał na niejeden film sensacyjny. Chociaż lubimy tego typu kino, to wolelibyśmy zdecydowanie, aby tym razem ewentualna wygrana przyszła Lechitom nieco łatwiej.

Najczęściej zadawane pytania

O której początek meczu Lech - Austria Wiedeń?

Pierwszy gwizdek tej rywalizacji zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 15 września bieżącego roku.

Gdzie obejrzeć spotkanie Lecha z Austrią Wiedeń?

Pojedynek ten będą mogli śledzić wszyscy widzowie, którzy posiadają dostęp do platformy Viaplay, a także kanału TVP Sport.