Pożegnanie z fazą grupową. Która z drużyn wywalczy awans w grupie G?

2 gru 2022

Źródło: Shutterstock
Myśleliście, że ostatni dzień rywalizacji grupowej będzie wyjątkowo nudny, a kwestie awansu do 1/8 finału będą już dawno rozstrzygnięte? Nic bardziej mylnego. W grupie G tylko liderująca Brazylia może być już myślami przy kolejnej fazie zmagań. Która z ekip znajdujących się za jej plecami ma największe szanse na grę w czołowej szesnastce? Sprawdźcie nasze przewidywania.

Kamerun - Brazylia typy

Canarinhos mają to do siebie, iż są jedną z niewielu reprezentacji na świecie, której zażarcie kibicują także fani spoza Ameryki Południowej. Skąd takie zachowanie? Kanarki od niepamiętnych czasów potrafiły zachwycać swoją grą. O ich występach na mundialach w 1994 oraz 2002 roku legendy krążą po dzień dzisiejszy. Z taką drużyną sympatyzuje się dużo przyjemniej aniżeli z taką, od której poczynań boiskowych można nabawić się groźnej choroby oczu.

Podczas tegorocznych mistrzostw podopieczni Tite udowadniają, że mówienie o nich jako o faworytach całych katarskich zmagań wcale nie było bezsensowną gadaniną. Nawet podczas nieobecności Neymara Brazylijczycy poczynają sobie wręcz wzorowo i z każdym kolejnym starciem teoria o ich dojściu do wielkiego finału robi się coraz bardziej realna.

Największym minusem tego typu spotkań jak to dzisiejsze jest wielka niewiadoma związana z wyjściową jedenastką faworyta oraz samym nastawieniem drużyny. Vinicius Junior i spółka z racji zapewnionego awansu mogą podejść do meczu na przysłowiowym luzie, a dobór graczy do pierwszego składu może być totalnym zaskoczeniem.

Uważamy, że najodpowiedniejszą propozycją do tego pojedynku będzie zakład, wedle którego każda ze stron rywalizacji zdobędzie przynajmniej po jednym golu:

 

Serbia - Szwajcaria typy

O ile Kamerun ma przed sobą zadanie z gatunku tych wyjątkowo wymagających, o tyle starcie Serbii oraz Szwajcarii może mieć totalnie niespodziewany przebieg. Każda z tych drużyn zachowała matematyczne szanse na udział w 1/8 finału. Ich występ w tej rundzie rywalizacji możliwy będzie jednak dopiero wtedy, gdy w ostatniej z grupowych potyczek uda im się zgarnąć jakże cenny komplet oczek.

W przedmundialowych przewidywaniach reprezentację Serbii umieszczano w gronie tych zespołów, które mogą zostać tzw. czarnym koniem całych mistrzostw. Po dwóch turniejowych spotkaniach taka opinia zdaje się być już nieco nieaktualna.

Wytypowanie prawdopodobnego przebiegu pojedynku na Stadium 974 to zadanie tylko dla największych bukmacherskich wyjadaczy. Z jednej strony Serbowie są chyba drużyną o nieco większym potencjale od Szwajcarów, lecz jednocześnie Helweci sprawiają wrażenie ekipy zdecydowanie bardziej ogranej na dużych międzynarodowych imprezach. Kto z takiego wyrównanego starcia wyjdzie z rękoma uniesionymi ku górze? Oto nasze Serbia - Szwajcaria typy: