Portugalia - Szwajcaria typy, kursy, składy (06.12.2022)

6 gru 2022

Źródło: Shutterstock
W czołowej ósemce katarskiego mundialu do obsadzenia pozostało już tylko jedno miejsce. Kandydatów do gry w ćwierćfinale jest dwóch. Która z reprezentacji ma większe szanse na dołączenie do elitarnego grona najlepszych drużyn narodowych na świecie? O tym w paru słowach poniżej.

Portugalia - Szwajcaria typy

Niemal w każdym międzynarodowym turnieju piłkarskim jest miejsce na mniejsze bądź też nieco większe niespodzianki. W Katarze do czynienia już z kilkoma mieliśmy. Pożegnanie już na etapie zmagań grupowych takich uznanych marek jak Niemcy czy też Belgia to na pewno ogromna sensacja. Są jednak takie ekipy, które zaskoczyły, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jedną z nich jest bez wątpienia Szwajcaria.

Helweci już w kolejnej imprezie rangi mistrzowskiej z rzędu wydostają się poza fazę grupową i co najlepsze robią to w naprawdę dobrym stylu. Jeśli od któregoś z zespołów nasze Orły mogłyby się uczyć konsekwencji i czerpać swoistą inspirację, to bez chwili zawahania wskazalibyśmy Szwajcarów.

Zadanie, jakie stoi dziś przed Granitem Xhaką i jego reprezentacyjnymi kolegami nie należy oczywiście do najprostszych. Portugalczycy mają w swoich szeregach kilku graczy umiejących zrobić przysłowiową różnicę. Jch gra zespołowa w porównaniu do Hiszpanii czy też Brazylii pozostawia jednak sporo do życzenia i w tym Rossocrociati powinni upatrywać swoją szansę.

Na mecz Portugalia - Szwajcaria zakłady obejmują właściwie każdy z aspektów piłkarskiego rzemiosła. Wybranie najlepszych opcji było więc sporym wyzwaniem. Ostatecznie po długiej i żmudnej analizie zdecydowaliśmy się na dwie poniższe propozycje. Oto nasze Portugalia - Szwajcaria typy:

Portugalia - Szwajcaria H2H

  • Szwajcaria - Portugalia 1:0
  • Portugalia - Szwajcaria 4:0
  • Portugalia - Szwajcaria 3:1

Reprezentacje Portugalii oraz Szwajcarii mierzyły się ze sobą w minionych latach stosunkowo często. Po raz ostatni miało to miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów w czerwcu bieżącego roku. Lepsi sensacyjnie okazali się wtedy podopieczni Murata Yakina. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy ekipę tą stać na powtórzenie podobnego wyniku także w ramach 1/8 finału piłkarskiego mundialu.

Portugalia - Szwajcaria kursy

Zdaniem bukmachera Fortuna szanse na zwycięstwo każdej z ekip w dzisiejszym pojedynku przedstawiają się następująco:

Wygrana Portugalii - 1.91

Remis - 3.55

Wygrana Szwajcarii - 4.50

Portugalia - Szwajcaria przewidywane składy

Oczywiście potwierdzone składy obydwu reprezentacji poznamy dopiero na około godzinę przed początkiem meczu, lecz na podstawie dostępnych informacji można domniemywać, że szkoleniowcy zdecydują sie posłać do boju następujących graczy:

PORTUGALIA: Costa – Dalot - Dias - Pepe - Cancelo – Fernandes - Neves - Carvalho – Bernardo Silva - Ronaldo - Joao Felix

SZWAJCARIA: Kobel – Widmer - Akanji - Schar - Ricardo Rodríguez – Freuler - Xhaka – Shaqiri - Sow - R. Vargas – Embolo

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek meczu Portugalia - Szwajcaria?

Pierwszy gwizdek tego pojedynku powinien wybrzmieć około godz. 20:00 w dniu 6 grudnia bieżącego roku.

  • Czy Cristiano Ronaldo wystąpi w tym spotkaniu?

Kapitan Nawigatorów jest tą osobą, od której Fernando Santos nadal rozpoczyna ustalanie wyjściowej jedenastki reprezentacji. Gra CR7 przeciwko Helwetom jest więc niemal pewna.