Polska - Holandia typy, zakłady, analiza

22 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Kilka sporych niewiadomych oraz życiowa forma reprezentacyjnych filarów. Wrześniowe zgrupowanie kadry wydaje się być jednym z najbardziej zagadkowych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jak w tych okolicznościach odnajdzie się nasz selekcjoner. Czy podczas starcia z Holandią zdoła dokonać prawidłowych wyborów?

Polska - Holandia typy

Coraz mniej czasu i coraz więcej znaków zapytania. Trzeba przyznać, że Czesław Michniewicz ma spory ból głowy na niespełna dwa miesiące przed startem katarskiego mundialu. Kilku podstawowych graczy narzeka na drobne urazy bądź jest świeżo po kontuzji, a część w ogóle nie może liczyć na miejsce w wyjściowym składzie swojego zespołu. Jak w takiej sytuacji zbudować solidną ekipę mogącą przeciwstawić się piekielnie silniej Argentynie?

Zwykle kompletowanie jedenastki zaczyna się od pozycji bramkarza. W przypadku naszej reprezentacji jedynym pewnym punktem jest jednak linia ataku. To na barkach Roberta Lewandowskiego ponownie spocznie więc ciężar zdobywania goli. Mamy cichą nadzieję, że Lewy zdoła przenieść swoją imponującą dyspozycję z klubu na grę w barwach narodowych. W przeszłości bywało z tym co prawda różnie, lecz teraz kapitan Biało-czerwonych to w pełni dojrzały gracz i akurat o jego dokonania chyba nie trzeba się zbytnio martwić.

Arbitrem, którego zadaniem będzie zapanować nad reprezentantami Polski oraz Hiszpanii będzie Alejandro Hernandez Hernandez. Hiszpan miał już okazję spotkać się z Robertem Lewandowskim na boiskach La Liga, lecz Polak akurat w tym konkretnym spotkaniu nie zdołał trafić do bramki strzeżonej przez golkipera rywali.

Cechą charakterystyczną dla tamtego starcia była jednakże liczba pokazanych kartek. 39-latek sięgał wtedy do kieszeni aż ośmiokrotnie, co idealnie potwierdza fakt, iż nie toleruje on raczej bandyckich zachowań na boisku. Intuicja podpowiada nam, że dzisiejszy wieczór na Narodowym może być dla niego równie pracowity. 

Polska - Holandia H2H

  • Holandia - Polska 2:2
  • Polska - Holandia 1:2
  • Holandia - Polska 1:0

Poprzednie bezpośrednie starcie z Holendrami szczęśliwie skończyło się dla Polaków remisem. To wszystko dzięki bohaterskiej postawie Łukasza Skorupskiego, który zdołał obronić rzut karny Memphisa Depay'a w jednej z ostatnich akcji meczu. Dziś o podobny rezultat może być już zdecydowanie trudniej.

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek meczu Polska - Holandia?

Rozpoczęcie tej rywalizacji zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 22 września bieżącego roku.

  • Czy Robert Lewandowski wystąpi w tym spotkaniu?

Wedle informacji, jakie krążą w polskiej prasie kapitan Biało-czerwonych powinien zameldować się na murawie Stadionu Narodowego już od pierwszej minuty.