Polska - Chile typy, składy, analiza

16 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Na kilka chwil przed wylotem reprezentacji Polski do Kataru czeka nas ostatni mecz towarzyski, w którym Czesław Michniewicz będzie mógł sprawdzić formę swoich podopiecznych. Jakim wynikiem może zakończyć się rywalizacja z popularnymi La Roja? Polska - Chile typy, składy, analiza.

Polska - Chile typy

Wbrew pozorom rezultat zmagań z Chile może być bardzo istotny. Co prawda będzie to wyłącznie mecz towarzyski, jednak jego wynik może wydatnie wpłynąć na nastroje, jakie towarzyszą każde narodowej. Zwycięstwo tylko spotęguje pewność, iż awans do fazy pucharowej to cel minimum na Katar. Porażka może natomiast sprawić, iż krytyka Czesława Michniewicza się zwiększy, a stres wśród piłkarzy przed premierowym starciem z Meksykiem sięgnie przysłowiowego zenitu.

Gdy po raz ostatni (i jak na razie jedyny) mierzyliśmy się z Chiijczykami, to opiekunem Biało-czerwonych był Adam Nawałka. Choć za byłym zawodnikiem Wisły Kraków były wtedy niezwykle udane finały Euro 2016, to zarówno o tamtym meczu sparingowym, jak i późniejszym mundialu w Rosji pan Adam z pewnością jak najszybciej chciał zapomnieć.

Kibiców, którzy zgromadzą się na stadionie stołecznej Legii przy Łazienkowskiej, będzie bez wątpienia interesowała tylko i wyłącznie wygrana. Oczywiście Lewy i spółka są w stanie im ją zapewnić, ale z całą pewnością nie przyjdzie ona łatwo. Jakie Polska - Chile typy warto więc umieścić w takiej sytuacji na swoich kuponach? Oto kilka propozycji wprost z oferty bukmachera Fortuna:

Polska - Chile H2H

  • Polska - Chile 2:2

Obie reprezentacje mierzyły się w przeszłości ze sobą zaledwie raz. Miało to miejsce także na kilka chwil przed mistrzostwami, tyle że tymi rozgrywanymi w Rosji. Wtedy potyczka zakończyła się wynikiem remisowym. Jak będzie dziś? O tym przekonamy się już niebawem.

Polska - Chile przewidywane składy

Jeśli ogólnodostępne informacje się potwierdzą, to obaj szkoleniowcy poślą do boju następujące jedenastki:

POLSKA: Szczęsny - Glik - Bednarek - Kiwior - Frankowski - Krychowiak - D. Szymański - Żurkowski - Kamiński - Świderski - Milik

CHILE: Bravo - Medel - Maripan - Sierralta - Mehssatou - Nunez - Pavez - Vidal - Suazo - Sanchez - Henriquez

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie odbędzie się spotkanie Polska - Chile?

Po wielu zawirowaniach związanych z usterką wykrytą na Stadionie Narodowym ostatecznym miejscem rozegrania spotkania z Chile będzie obiekt warszawskiej Legii przy Łazienkowskiej.

  • O której początek meczu Polska - Chile?

Pierwszy gwizdek tego starcia powinien wybrzmieć punktualnie o godz. 18:00 w dniu 16 listopada bieżącego roku.