Polska - Albania typy, kursy, składy (27.03.2023)

27 mar 2023

Źródło: Shutterstock
Z całą pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie debiut Fernando Santosa w nowej roli. Czy w drugim pojedynku za sterami reprezentacji Polski 68-latek zdoła już osiągnąć nieco lepszy wynik? Polska - Albania typy, kursy, składy.

Polska - Albania typy

Reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej to nie tylko wielki zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że część zawodników zupełnie o tym zapomniało. Obserwując poczynania Biało-czerwonych podczas niedawnego starcia z Czechami na palcach jednej ręki można było policzyć graczy, którzy sprawiali wrażenie takich, którym się kolokwialnie mówiąc "chce".

Z takim nastawieniem osiągnięcie pozytywnego wyniku przeciw reprezentacji Albanii będzie absolutnie niemożliwe. Liczymy po cichu na to, że Fernando Santos przypomni o tym swoim podopiecznym, nim jeszcze wybrzmi pierwszy gwizdek dzisiejszej batalii.

Będąc z naszymi Orłami na dobre i na złe już od kilkudziesięciu lat dawno wyleczyliśmy się z oczekiwań związanych z boiskową dominacją w ich wykonaniu. Taki scenariusz jest możliwy w zasadzie tylko podczas starć z drużynami pokroju San Marino czy Andory. Przeciwko rywalom tylko nieco słabszym bądź równym pod względem potencjału i umiejętności obraz gry jest zwykle dokładnie taki sam – atak pozycyjny i liczenie na błędy przeciwnika. 

Na spotkanie Polska - Albania typy pierwotnie miały być zupełnie inne. Rezultat piątkowego boju z naszymi południowymi sąsiadami zupełnie zmienił jednak nasze podejście do tego pojedynku. Przedstawiamy Wam zatem dwie nasze propozycje. Miejmy nadzieję, że obie uda się rozstrzygnąć pozytywnie:

Polska - Albania H2H

Ciężko porównać bieżącą dyspozycję obydwu zespołów, gdyż Czerwono-czarni dopiero inaugurują rywalizację w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Znając ich nastawienie z przeszłości, należy się mieć z pewnością na baczności. Kolejna negatywna niespodzianka w wykonaniu Lewego i spółki nie jest nam zdecydowanie potrzebna.

Ostatnie mecze Polski

 • Czechy - Polska 3:1
 • Francja - Polska 3:1
 • Polska - Argentyna 0:2

Ostatnie spotkania Albania

 • Albania - Armenia 2:0
 • Albania - Włochy 1:3
 • Katar - Albania 1:0

Ostatnie bezpośrednie pojedynki

 • Albania - Polska 0:1
 • Polska - Albania 4:1
 • Polska - Albania 1:0

W żadnym z dziesięciu dotychczasowych bezpośrednich pojedynków z Albańczykami nasi dzisiejsi rywale nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nie ukrywamy, że mocno liczymy na to, iż taki stan rzeczy utrzyma się nadal.

Polska - Albania składy

Wielce prawdopodobne, że szkoleniowcy obydwu drużyn poślą do boju następujące jedenastki:

Polska: Szczęsny – Frankowski – Bednarek – Salamon – Zalewski – Zieliński – Linetty – S. Szymański – Kamiński – Lewandowski – Świderski

Albania: Berisha – Bajrami – Kumbulla – Veseli – Hysaj – Hadroj – Laci – Asllani – Mehmeti – Uzuni – Seferi

FAQ

 • O której początek meczu Polska - Albania?

Start tego pojedynku zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 27 marca 2023 roku.

 • Kto jest faworytem bukmacherów?

Dużo więcej szans na końcowy sukces daje się podopiecznym Fernando Santosa.