Podróż za zachodnią granicę. Gramy niemiecką Bundesligę

24 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Bukmacherski nos zaprowadził nas tym razem do Niemiec. Pod lupę wzięliśmy dwa z pięciu środowych spotkań. Jesteście ciekawi efektów naszej pracy? Rzućcie zatem okiem do niniejszego tekstu.

Augsburg - Borussia Moenchengladbach typy

Długa przerwa w rozgrywkach nie pozwoliła niestety Augsburgowi przerwać fatalnej passy sześciu kolejnych spotkań bez wygranej. Tym razem sposób na pokonanie Gikiego i spółki znalazła Borussia Dortmund. Najbardziej "polski" klub pośród wszystkich osiemnastu rywalizujących w Bundeslidze nadal znajduje się w zatem w dość sporym kryzysie. Zajmowanie miejsca w strefie spadkowej idealnie temu dowodzi.

Zbliżająca się potyczka z równie podrażnioną Borussią Moenchengladbach będzie bez wątpienia olbrzymim wyzwaniem. Daniel Franke został mianowany przed bieżącą kampanią nowym szkoleniowcem popularnych Źrebaków, aby wyprowadzić tę ekipę na prostą, lecz jak na razie z zadania tego wywiązuje się dość kiepsko. Kto wie, być może przełamanie przyjdzie właśnie podczas zmagań z Augsburgiem. 

Podczas dokładnej analizy tego pojedynku szczególnie w oczy rzuciła nam się jedna konkretna statystyka. Mowa tu o średniej żółtych kartek, jakie w przeliczeniu na jeden mecz otrzymują podopieczni Enrico Maaßena (nieco ponad 3). Nikt w całej niemieckiej ekstraklasie nie jest karany częściej. 

Chyba warto zatem mocno przemyśleć umieszczenie na kuponie zakładu, wedle którego więcej napomnień tym razem otrzymają gospodarze. Kurs całkiem zacny, a więc nic tylko korzystać.

Freiburg - Eintracht typy

Różnice punktowe pomiędzy miejscami 1-7 są tak niewielkie, że właściwie jedno małe potknięcie może przesądzić o tym, że dany zespół spadnie o kilka lokat w dół. Z taką przykrą sytuacją musi mierzyć się w tej chwili Freiburg. Podopieczni Christiana Streicha jeszcze kilkanaście dni temu w miarę pewnie dotrzymywali kroku liderującemu Bayernowi. Wstydliwa porażka z Wolfsburgiem oraz rezultaty pozostałych meczów sprawiły jednak, że ekip z południowo-zachodniej części kraju znalazła się na pozycji numer pięć.

Perspektywa na powrót w okolice ligowego podium cały czas istnieje. Problem polega tylko na tym, że najbliżsi rywale są w naprawdę dobrej dyspozycji. Uzyskanie korzystnego wyniku może być więc wyjątkowo skomplikowane.

Eintracht jako uczestnik fazy pucharowej Ligi Mistrzów będzie miał niebawem nieco inne priorytety. Jako że do pierwszego spotkania 1/8 finału z Napoli wciąż pozostało jednakże trochę czasu, to we Frankfurcie wszyscy pragną na pewno przynajmniej kilku przekonujących zwycięstw i co za tym idzie próby zadomowienia się w gronie paru najlepszych drużyn w kraju.

Jak widać, każda ze stron tego pojedynku ma o co walczyć. To pcha nas w stronę zakładów związanych z ilością bramek, jakie mogą paść w środowy wieczór na Europa-Park Stadion. Propozycja, wedle której na tablicy wyników po 90. minutach powinno widnieć przynajmniej trzy trafienia zdaje się być wręcz skrojona pod niniejszy pojedynek.