Pierwszy krok w kierunku potrójnej korony dla Interu czy też sensacyjny triumf Starej Damy? Typujemy finał Coppa Italia

11 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Nieco ponad cztery miesiące po starciu w Superpucharze zespoły Interu oraz Juventusu spotykają się w kolejnym pojedynku, którego stawką będzie niezwykle cenne trofeum. Tym razem na szali jest triumf w Coppa Italia. Czy ponownie lepsi okażą się podopieczni Simone Inzaghiego?

Juventus - Inter typy

Czy bieżącą kampanię w wykonaniu Starej Damy można uznać za udaną? Apetyty były na pewno zdecydowanie większe. Zajęcie co najmniej czwartej lokaty w lidze i pewna kwalifikacja do Ligi Mistrzów przy początkowych problemach w zespole jest chyba dość sporym sukcesem. Drużyny tego kalibru zawsze jednak stawiają sobie poprzeczkę najwyżej jak się da. Podobnie będzie więc zapewne także i w tym przypadku.

Pokonanie Interu nie będzie należało oczywiście do zadań najprostszych. Nerazzurri nadal walczą co prawda o triumf w Serie A, lecz odpuszczenie tak bardzo przecież prestiżowych rozgrywek pucharowych zupełnie nie wchodzi na pewno w grę. Jakiego typu propozycje w takich okolicznościach powinny być zatem warte największej uwagi?

Na pierwszy ogień pójdą strzelcy ewentualnych bramek. Po stronie turyńczyków najjaśniej powinna świecić oczywiście gwiazda Dusana Vlahovica. Młody Serb ma już na swoim koncie kilka trafień w koszulce klubu dowodzonego przez Maxa Allegriego, ale żaden z tych goli nie miał zbyt okazałego ciężaru gatunkowego. Nie to, co ewentualna bramka podczas dzisiejszej potyczki na Stadio Olimpico. Kto będzie natomiast najgroźniejszą bronią Interu? Oczywiście Lautaro Martinez. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że któryś z tych graczy będzie dziś prawdziwym bohaterem swojej drużyny.

 

Z równie dużym skupieniem będziemy przyglądać się ilości rzutów rożnych wykonanych przez obie ekipy. Statystycznie dużo więcej kornerów mają na swoim koncie gracze z Mediolanu. Miejmy nadzieję, że ten scenariusz nie ulegnie zmianie także i dziś.

Nantes - Rennes typy

Po dłuższej chwili spędzonej na Półwyspie Apenińskim płynnie przenosimy się na Stade de la Beaujoire, gdzie tamtejsze Nantes mierzy się z ekipą Rennes. Gospodarze tej rywalizacji zajmują co prawda miejsce w niemal samym środku ligowej stawki, jednak mając na względzie niedawny triumf w krajowym pucharze, wcale nie należy ich lekceważyć.

Gracze popularnych Les Rouges et Noirs mają na pewno tego świadomość. Perspektywa gry w kolejnej edycji Champions League będzie raczej działała na nich na tyle mobilizująco, że jedyna opcja, jaką biorą pod uwagę, to wywiezienie kompletu oczek z obiektu ulokowanego w zachodniej części kraju.

Takie okoliczności pozwalają nam domniemywać, iż środowy wieczór z Ligue 1 może być naprawdę interesujący. Liczymy, że Kanarki dostarczą swoim sympatykom kolejną solidną dawkę emocji i w pojedynku z faworyzowanymi Czerwono-czarnymi zdołają postawić tzw. twardy opór. Czy na tyle twardy, aby okazał się ostatecznie równoznaczny z przynajmniej jednym zdobytym punktem? Czas pokaże.

Wszystkie powyższe zakłady pochodzą oczywiście z oferty bukmachera Fortuna. Jeśli nie jesteście jeszcze jego klientami, to możecie to bardzo szybko nadrobić. Wystarczy, że dokonacie rejestracji z niniejszego linku.