Orły odlecą z Monachium z korzystnym wynikiem? Typujemy spotkania Bundesligi oraz Ligue 1

28 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Dla postronnego kibica aktualna sytuacja w tabeli niemieckiej Bundesligi zdaje się być wręcz wymarzona. Niezwykły ścisk w czołówce to wręcz gwarant wielkich emocji niemal w każdej serii gier. Jak może prezentować się rozkład sił po hitowym starciu na Allianz Arenie? O tym w paru słowach w niniejszym tekście.

Bayern - Eintracht typy

Nieodłącznym elementem gry na najwyższym poziomie jest przymus utrzymania pełnej koncentracji. Co może się stać, gdy jej zabraknie? By to zobrazować, możecie przyjrzeć się aktualnemu położeniu Bayernu. Po dwóch remisach z dość komfortowej przewagi Bawarczyków nie zostało praktycznie nic. Wczorajsza wygrana Lipska z VfB Stuttgart sprawiła, iż Byki zbliżyły się do zespołu z Monachium na zaledwie jeden punkt.

Celem Die Roten na sobotnie popołudnie będzie więc powrót do czteropunktowego dystansu. Każdy, kto uważnie obserwuje ostatnio Bundesligę jest jednak na pewno świadomy tego, że nie będzie to zadanie proste.

Eintracht sprawia wrażenie zespołu, który z przerwy pomiędzy rundą jesienną a wiosenną wycisnął absolutnego maxa. W miarę dobra postawa w sparingach i bardzo pewny powrót do zmagań ligowych. To wszystko było w minionych tygodniach dziełem podopiecznych Olivera Glasnera. Liczne głosy mówiące o tym, iż monachijczycy mają się czego obawiać przed dzisiejszym pojedynkiem, są więc jak najbardziej słuszne.

Wywiezienie zwycięstwa ze stolicy Bawarii przez Orły byłoby bez wątpienia olbrzymią sensacją. Znajdą się na pewno tacy, którzy spróbują założyć się z bukmacherem o podobny przebieg zdarzeń. My tradycyjnie wybierzemy jednak opcję nieco bezpieczniejszą. 

Istnieją znaczące przesłanki ku temu, iż na koncie obydwu ekip po 90. minutach pojawi się przynajmniej po jednym trafieniu. W 12 z 17 rozegranych dotychczas meczów z udziałem Die Adler taka propozycja byłaby rozstrzygnięta pozytywnie. Mocno liczymy na to, że dorobek ten powiększy się lada chwila do trzynastu spotkań.

Marsylia - Monaco typy

Grupa pościgowa za liderującym PSG nadal nie zwalnia tempa. Do zespołu Lens nieśmiało dołącza również Olympique Marsylia. Starcie Les Olympiens z Monaco będzie więc niezwykle istotne dla układu sił w górnej części tabeli. Tym bardziej że Ci drudzy także mają chrapkę na jedno z miejsc na ligowym podium.

Analizując dogłębnie niniejszą batalię, zauważyliśmy, że marsylczycy na własnym obiekcie radzą sobie w Ligue 1 stosunkowo dobrze. Lepszą postawą w meczach u siebie może pochwalić się bowiem tylko trio Lens, Rennes oraz Paris Saint-Germain. Każdy, kto przyjeżdża na legendarne Stade Velodrome musi liczyć się więc z tym, że w ewentualną wygraną trzeba włożyć całą masę sił. A i tak nie ma ostatecznie pewności zakończenia zmagań z korzystnym wynikiem.

Dobra dyspozycja strzelecka obu stron tego pojedynku zachęciła nas do rzucenia okiem na zakłady związane z ilością bramek. Interesująco wygląda zwłaszcza linia powyżej 2.5 gola. W ośmiu z dziesięciu wcześniejszych bezpośrednich pojedynków taka propozycja byłaby rozstrzygnięta pozytywnie bez najmniejszych problemów. Oby dziś było podobnie.

Jak zatem będzie prezentował się nasz sobotni kupon u bukmachera Fortuna w pełnej okazałości. Sprawdźcie to sami: