Okazja czyni...zwycięzcę?

8 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Brak Roberta Lewandowskiego w składzie Blaugrany to wyraźne osłabienie przed istotnym starciem z Atletico. Czy Atleti wykorzystają nadarzającą się okazję i pokonają faworyzowanego rywala ze stolicy Katalonii?

Milan - Roma typy

Zdobycie mistrzowskiego tytułu to paradoksalnie dużo prostsze zadanie aniżeli jego późniejsza obrona. W przeszłości przekonało się o tym całkiem znaczące grono drużyn. Aktualnie z podobnym problemem mierzy się AC Milan. 

Rossoneri próbują dotrzymywać kroku ligowej czołówce, a zwłaszcza Napoli notującemu swój najlepszy sezon od kilku dobrych lat. Jako że każdemu zdarzają się pomyłki, to bardzo pożądana jest ciągła koncentracja i systematyczne kolekcjonowanie punktów. Nigdy bowiem niewiadomo, kiedy nadarzy się okazja, aby wskoczyć na najwyższy stopień podium.

Wydaje się, że w pojedynku z Romą zdobycie przynajmniej jednego oczka będzie całkiem sporym osiągnięciem. Nicola Zalewski i spółka nie należą bowiem do tej grupy zespołów, których pokonanie nie wymagałoby nawet najmniejszego wysiłku. Giallorossi to solidny rywal walczący o korzystny wynik właściwie od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

Jako postronni kibice dużo sobie obiecujemy po tym boju na Stadio Giuseppe Meazza. Oby zawodnicy obu drużyn postarali się utrzymać średnią goli z czterech poprzednich potyczek. W każdej z nich padało minimum trzy trafienia. Dla atrakcyjności zmagań dobrze byłoby dokonać czegoś podobnego raz jeszcze.

Atletico - Barcelona typy

Zawieszenie zarządzonej kary i jej późniejsze odwieszenie po zaledwie jednym meczu. Takie rzeczy tylko w lidze hiszpańskiej. Ten, kto nie śledził na bieżąco zamieszania związanego z Robertem Lewandowskim, ten pewnie srogo się zdziwił, że Polak nie jest anonsowany do szerokiego składu na niedzielny hit z Atletico Madryt.

Jak doskonale wiadomo Lewego zabraknie podczas wieczornej rywalizacji na Wanda Metropolitano, co bez wątpienia znacząco osłabi ofensywne możliwości ekipy dowodzonej przez Xaviego. Diego Simeone jako wytrawny strateg ma już na pewno co najmniej kilka pomysłów na to, jak tę absencję najlepszego strzelca rywali wykorzystać.

Główną bronią Atleti bardzo często jest wyjątkowa agresja i znaczący pressing na przeciwniku już w początkowej fazie budowania akcji. Jesteśmy niemal w 100% przekonani, że za kilka godzin właśnie tak w telegraficznym skrócie może wyglądać bezpośrednia potyczka Los Rojiblancos z Dumą Katalonii. Jose Luis Munuera Montero na nudę więc raczej narzekać nie będzie. 

W ofercie Fortuny udało nam się znaleźć zakład, który do opisywanych okoliczności pasuje wręcz idealnie. Sześć żółtych kartek to co prawda sporo, ale przy oczekiwanej intensywności to chyba absolutne minimum.