Nudna La Liga? Nie tym razem! Typujemy piłkarskie derby stolicy Hiszpanii

8 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Myśleliście, że wszelkie emocje na boiskach hiszpańskiej ekstraklasy dawno się już skończyły? Oczywiście, że nie! Mimo kolejnego mistrzostwa dla Realu Madryt w tych rozgrywkach nadal dzieje się całkiem sporo. O czym konkretnie mowa? Sprawdźcie to w naszym dzisiejszym tekście.

Villarreal - Sevilla typy

Całkowite skupienie się na Lidze Mistrzów nie wyszło zdecydowanie na dobre zawodnikom Żółtej łodzi podwodnej. Na cztery kolejki przed zakończeniem bieżącej kampanii La Liga podopieczni Unai'a Emery'ego nie mają bowiem jeszcze zapewnionego udziału w kolejnej edycji europejskich pucharów. 

W zupełnie odmiennej sytuacji jest ekipa Los Nervionenses, jak potocznie nazywa się piłkarzy ze stolicy Andaluzji. Ich gra w 31. odsłonie Champions League nie jest co prawda jeszcze w 100% pewna, aczkolwiek różnice punktowe są na tyle wyraźne, że każdy kibic Sevilli może chyba powoli zacierać ręce w oczekiwaniu na zmagania swoich pupili w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie.

Intuicja podpowiada nam, iż drużyna z Estadio de la Ceramica może spróbować zagrać tu o pełną pulę. Gerard Moreno i spółka nie mają w zasadzie już nic do stracenia. Na kalkulacje jest już za późno. Jedyny wynik, jaki powinien ich teraz interesować to pewna i wysoka wygrana. Czy realizacja tego celu nie będzie jednak dla nich zbyt wymagająca? Czas pokaże.

Atletico - Real typy

Z pozoru można byłoby przypuszczać, że "ważność" tego pojedynku jest znikoma. Wszak Królewscy zapewnili sobie już przecież 35. tytuł mistrzowski w historii. Nie zapominajmy jednak, że bezpośrednie potyczki pomiędzy Atletico a Realem zawsze są pełne emocji. I to niekoniecznie tych czysto sportowych. 

Diego Simeone umiejętnie podgrzał już zresztą atmosferę podczas jednej z niedawnych konferencji prasowych. Szkoleniowiec Los Rojiblancos stwierdził stanowczo, iż jego zespół nie utworzy tradycyjnego szpaleru dla nowego mistrza kraju. Chyba nie trzeba być specjalistą od piłki nożnej, aby się domyślić, jak ta decyzja może wpłynąć na atmosferę panującą w tym meczu.

W takich okolicznościach zdecydowanie warty uwagi może być zakład odwołujący się do liczby fauli popełnionych przez obydwa zespoły. Styl, w jakim rozgrywają swoje spotkania podirytowani gracze Atletico jest raczej wszystkim doskonale znany. Nie ukrywamy, że to właśnie w gospodarzach upatrujemy główną nadzieję w powodzeniu tego typu propozycji.