Nostalgiczne potyczki i derby o prym w Mediolanie. Interesująca sobota we włoskiej Serie A

3 wrz 2022

Źródło: Shutterstock
Spotkania przeciwko swoim byłym klubom w wykonaniu Maurizio Sarriego oraz Dusana Vlahovica, a także niezwykle prestiżowe Derby della Madonnina. Jak spędzić wyjątkowo udane sobotnie popołudnie? Wystarczy poświęcić kilka godzin na śledzenie poczynań czołowych drużyn włoskiej ekstraklasy. Niezapomniane emocje gwarantowane.

Fiorentina - Juventus typy

Mecz imienia Dusana Vlahovica. Tak pół żartem, pół serio można byłoby nazwać sobotnią batalię pomiędzy Fiorentiną a Juventusem na Stadio Artemio Franchi. Jak doskonale wiadomo, młody serbski napastnik jeszcze niedawno brylował na włoskich boiskach właśnie w charakterystycznej fioletowej koszulce ekipy z Florencji. Po zamianie Violi na Starą Damę modyfikacji uległa jedynie odzież zwierzchnia. Forma pozostała nadal na tym samym, wyjątkowo wysokim poziomie. 

Od chwili przenosin do Turynu wychowanek Partizana Belgrad miał już trzy okazję na pokonanie swojego dawnego klubowego kolegi. Co ciekawe żadnej z tych okazji nie udało mu się wykorzystać. Czy zatem podczas najbliższego pojedynku uda mu się wreszcie przełamać tę chwilową niemoc? Wiele na to wskazuje.

Dodatkowo mamy pewne przeczucie graniczące z pewnością, iż bramka ta może pomóc gościom zwyciężyć w tym niezwykle ważnym wyjazdowym starciu. Co do zasady nie powinno być to jakoś wyjątkowo trudne, gdyż Fioletowi nie zanotowali jakiegoś wyjątkowo piorunującego wejścia w kampanię 2022/2023. Nasz typ na Fiorentina - Juventus przedstawia się więc następująco:

Milan - Inter typy

Pośród wszystkich trzech sobotnich pojedynków to ten rozgrywany na legendarnym San Siro zapowiada się zdecydowanie najciekawiej. To wszystko z uwagi na fakt, iż po dwóch przeciwległych stronach boiska staną zespoły, którym było dane w ostatnich latach sięgać po mistrzostwo kraju. Gdy dodamy do tego fakt, iż pojedynek ten rozstrzygnie o panowaniu w Mediolanie na kilka kolejnych tygodni, to jego ładunek emocjonalny wzrasta dodatkowo o kilka kolejnych procent.

Rossoneri w przeciwieństwie do swojego odwiecznego rywala zza miedzy nie przegrali jeszcze żadnego ligowego spotkania. Dwa remisy w ostatecznym rozrachunku plasują ich jednak o kilka pozycji niżej od Interu. Patrząc na nazwy drużyn, z którymi mierzyli się dotychczas podopieczni Simone Inzaghiego, można byłoby rzec, że czarno-niebieskich czeka dopiero drugi prawdziwy test w bieżących rozgrywkach. Pierwszy wyraźnie oblali. Jak będzie zatem z kolejnym?

Naszą pierwszą myślą związaną z tym pojedynkiem było oczywiście pójście w stronę żółtych kartek. Rzut oka na dorobek z czterech poprzednich spotkań oraz weryfikacja "dokonań" sędziego Daniele Chiffiego skutecznie odwiodła nas od tego pomysłu. Padło więc na rzuty rożne, których do tej pory obie ekipy wykonały całkiem sporo (Milan - 5,6,5,8 oraz Inter - 6,4,10,8). Liczymy, że wysoka średnia zostanie nadal podtrzymana.

Lazio - Napoli typy

Zarówno Lazio jak i Napoli to na ten moment zespoły, które nie zanotowały jeszcze w tym sezonie porażki. To pierwszy punkt wspólny pomiędzy obiema ekipami. Drugi to oczekiwania, jakie mają w stosunku do drużyny jej najbardziej oddani kibice. Rok, a dokładniej jedna kampania rozgrywkowa w klubie w wykonaniu Sarriego oraz Spalettiego właśnie minęła. Pora więc na obiecane sukcesy.

Szczególnie dla pierwszego z wymienionych szkoleniowców ponowna gra z neapolitańczykami będzie czymś wyjątkowym. To właśnie z klubem spod Wezuwiusza charyzmatyczny 63-latek jest bowiem zdecydowanie najbardziej kojarzony. Czy w pojedynku z dawnymi podopiecznymi to jego ekipa będzie tym razem górą?

Uważamy, że zakładanie się z Fortuną o bezpośredni triumf którejś ze stron byłoby działaniem wyjątkowo ryzykownym. Najodpowiedniejszy wydaje się więc zakład, wedle którego obie strony rywalizacji zdobędą przynajmniej po jednym trafieniu. Wierzymy jednocześnie, że festiwal strzelecki na tychże trafieniach się nie zakończy. Zakończenie tego niezwykle interesującego dnia z pięknym, ofensywnym spotkaniem byłoby bowiem czymś wymarzonym.