Najtrudniejszy pierwszy krok. Lech rozpoczyna walkę o Ligę Mistrzów

5 lip 2022

Źródło: Shutterstock
Na kilkanaście dni przed oficjalnym rozpoczęciem rozgrywek PKO Ekstraklasy kilka polskich zespołów będzie próbowało zaistnieć na europejskich arenach. Na pierwszy ogień idzie poznański Lech. Jak przedstawiają się jego szasne w starciu z Karabachem? Co może decydować o końcowej wygranej?

Lech - Karabach typy

Powiedzieć, że trener John van den Brom stoi przed trudnym zadaniem, to tak jakby nie powiedzieć nic. Niespodziewana, lecz w pełni zrozumiała rezygnacja Macieja Skorży zaskoczyła absolutnie każdego. Włącznie z włodarzami poznańskiej ekipy. Błyskawiczne znalezienie doświadczonego i przede wszystkim chętnego do pracy w Polsce szkoleniowca z całą pewnością graniczyło z cudem. Jak widać ta sztuka na całe szczęście się udała. 

Holender już na starcie swojej przygody w stolicy Wielkopolski zostaje rzucony na naprawdę głęboką wodę. Wydaje się, że nawet trener Skorża miałby olbrzymie problemy z pokonaniem Karabachu. A co dopiero człowiek, który jest w klubie od zaledwie kilkunastu dni. 

Jeśli Kolejorz myśli w ogóle poważnie o tegorocznych eliminacjach do piłkarskiej elity, to dzisiejszy mecz na własnym obiekcie musi bezwzględnie zwyciężyć. Wyjazd do Azerbejdżanu będzie bowiem niezwykle trudny. Wywiezienie stamtąd kompletu oczek może graniczyć z cudem, o czym przekonały się w przeszłości dużo większe marki niż aktualny mistrz naszego kraju.

Analizując oferty bukmacherskie na to spotkanie, szczególną uwagę zwróciliśmy na dwa rodzaje zakładów. Po pierwsze nie możemy oprzeć się wrażeniu, że będzie to potyczka pełna walki. Miejmy nadzieję, że pomiędzy graczami nie będzie dochodziło do rękoczynów, ale częste i ostre przewinienia mogą być dzisiejszego wieczoru czymś naprawdę powszechnym. Czy efektem jednego z nich będzie czerwona kartka? To bardzo możliwe.

Jednocześnie bardzo liczymy na to, że zawodnicy obydwu drużyn postarają się zapewnić wszystkim kibicom prawdziwy piłkarski spektakl. Jego nieodłącznym elementem są zwykle gole. Oby i tym razem było podobnie.

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie można obejrzeć Lech Poznań - Karabach Agdam?

Relacja na żywo z tego spotkania będzie dostępna na antenach TVP Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl, a także za pośrednictwem dedykowanej aplikacji tejże stacji.

  • O której początek meczu Lech - Karabach?

Pierwszy gwizdek omawianego starcia zaplanowano na godz. 20:00 w dniu 5 lipca 2022r.