Na pomyłki nie ma już miejsca. Typujemy starcie Lecha z Karabachem

11 lip 2022

Źródło: Shutterstock
Po skromnym zwycięstwie przy Bułgarskiej przyszedł czas na rewanżowy pojedynek w stolicy Azerbejdżanu. Czy Kolejorz zdoła utrzymać swoją przewagę wypracowaną na polskiej ziemi? Qarabag - Lech typy, zakłady.

Qarabag - Lech typy

Nieodłącznym elementem każdych zmagań z udziałem polskiej drużyny na europejskich arenach jest mniejszy bądź większy stres. Takie już mamy bowiem czasy, że rodzime drużyny naprawdę muszą się mocno natrudzić, aby udało im się cokolwiek na tym wielkim piłkarskim podwórku osiągnąć. 

Poznański Lech stanął więc dokładnie przed tygodniem do rywalizacji o fazę grupową Ligi Mistrzów. Droga do tego upragnionego celu będzie bez wątpienia bardzo, ale to bardzo wyboista. Pokazała to już pierwsza odsłona dwumeczu w premierowej rundzie eliminacyjnej. 

Qarabag jako zespół nieco bardziej zaprawiony w bojach starał się być stroną przeważającą podczas starcia przy Bułgarskiej. Szczęście tego wieczoru uśmiechnęło się jednak dużo mocniej do gospodarzy i to oni z delikatną przewagą mogą przystępować do wtorkowego rewanżu w Baku.

Pomysłów na podejście do tego spotkania od strony bukmacherskiej mieliśmy co najmniej kilka. W ofercie Fortuny udało nam się znaleźć naprawdę mnóstwo interesujących propozycji, lecz ostatecznie nasz wybór ograniczył się do zaledwie dwóch typów. Przedstawiają się one następująco:

Zwłaszcza druga z opcji na pozór może wydawać się niezwykle ryzykowną. Szwed to jednak prawdziwy talizman tej drużyny. Kto więc ma zaprowadzić ją do upragnionego triumfu, jeśli nie kapitan i największa gwiazda zespołu?

Qarabag - Lech H2H

Ostatnie rezultaty Karabachu:

  • Lech - Qarabag 1:0
  • Univ. Craiova - Qarabag 1:1
  • Kiel - Qarabag 2:2

Ostatnie wyniki Lecha:

  • Lech - Raków 0:2
  • Lech - Qarabag 1:0
  • Lech - Jagiellonia 2:1

Jeśli chodzi natomiast o bezpośrednią rywalizację pomiędzy dwiema omawianymi ekipami, to miała ona dotychczas miejsce zaledwie raz. Jak już doskonale wiadomo, górą byli w niej zawodnicy ze stolicy Wielkopolski.

Pytania graczy

  • O której początek meczu Qarabag - Lech?

Rozpoczęcie tej rywalizacji zaplanowano na godz. 18:00 w dniu 12 lipca 2022r.

  • Gdzie będzie można obejrzeć starcie Qarabag Agdam - Lech Poznań?

Transmisję na żywo z tego meczu przeprowadzi stacja TVP Sport.