Mistrzostwo Premier League nadal nierozstrzygnięte. Jak Liverpool spisze się w rywalizacji z Kogutami?

7 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Z uwagi na to, że Obywatele toczą swój kolejny ligowy pojedynek w niedzielne popołudnie, Liverpool może przynajmniej na kilkadziesiąt godzin ponownie wskoczyć na pozycję lidera Premier Leauge. Czy groźny Tottenham pozwoli im na wykonanie takiego kroku?

Hoffenheim - Bayer typy

Jak zaprzepaścić wielką szansę na awans do europejskich pucharów? Spytajcie zawodników Hoffenheim. To właśnie Ci gracze poprzez swoją kiepską formę w kluczowym momencie sezonu całkowicie utracili możliwość gry z najlepszymi w Lidze Konferencji bądź też w optymistycznym wypadku nawet w Lidze Europy. Podobne przywileje ma już na ten moment zapewnione Bayer Leverkusen. Aptekarze dzielnie bronią swojej trzeciej lokaty w tabeli, która jak doskonale wiemy, daje sposobność występów w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Tuż za plecami bandy dowodzonej przez Gerardo Seoane czai się jednak ekipa z Freiburga. Nawet ich najmniejszy błąd może być więc skrzętnie wykorzystany. Teraz rodzi się zatem pytanie, czy Die Hoffe są w stanie stanąć dziś Bayerowi na drodze po kolejne ligowe zwycięstwo. Gdyby ten mecz odbywał się kilka tygodni wcześniej, to nie mielibyśmy żadnych wątpliwości. W tej chwili remis bądź triumf gospodarzy należałoby jednak odbierać jako olbrzymią sensację.

Najrozsądniejszym wyjściem wydaje nam się pójście w stronę goli. Pamiętajmy, że niemal każdy mecz Wieśniaków w tegorocznej kampanii był obfity w znaczącą ilość bramek. Gdy po drugiej stronie boiska zamelduje się trzecia najlepsza ofensywa w Bundeslidze, to przecież nie może być inaczej, prawda?

Liverpool - Tottenham typy

Ciśnienie, jakie towarzyszyło niemal każdemu z ostatnich meczów w wykonaniu The Reds było ogromne. Taki stan rzeczy będzie trwał oczywiście nadal, gdyż podopieczni Jurgena Kloppa wciąż mają szansę na zdobycie dwóch najcenniejszych trofeów na przestrzeni całego sezonu rozgrywkowego. W Lidze Mistrzów ich ostatnią przeszkodą będzie zespół Realu Madryt. Na krajowym podwórku ich marsz po dwudziesty tytuł mistrzowski spróbują natomiast zastopować zawodnicy z północnej części Londynu.

Tottenham to w tej chwili drużyna na tyle nieobliczalna, że odgadniecie rezultatu sobotnich zmagań na Anfield jest zadaniem niemal niemożliwym do zrealizowania. Na jakimś typie zakładu trzeba się jednakże skupić, prawda?

Tym razem nasz wybór padł na ilość rzutów rożnych. Zarówno gospodarze jak i zespół ze stolicy kraju wykonują całkiem sporo tych stałych fragmentów gry. Dużo lepszą średnią mogą się rzecz jasna pochwalić Mo Salah i spółka, jednak stawianie londyńczyków na straconej pozycji byłoby zdecydowanie nierozsądne. Nasz typ na Liverpool - Tottenham przedstawia się więc następująco:

Betis - Barcelona typy

Jesteśmy przekonani, że każdy z pozostałych osiemnastu ligowych zespołów (za wyjątkiem Realu Madryt) drugie miejsce na koniec kampanii wziąłby z przysłowiowym pocałowaniem ręki. W przypadku Dumy Katalonii jest aczkolwiek nieco inaczej. Mimo sporego kryzysu Blaugrana zawsze pragnie walczyć o najwyższe cele. Tak się składa, że w kończącym się niebawem sezonie to właśnie wicemistrzostwo może być jedynym sukcesem, jaki uda im się osiągnąć. Ale aby tak się stało, potrzeba im jeszcze chwili koncentracji i co najmniej paru naprawdę solidnych występów. 

W dzisiejszym ligowym starciu podopieczni Xaviego będą mierzyli się z jedną z rewelacji trwających rozgrywek. Real Betis stoi przed szansą zanotowania najlepszego sezonu od przeszło siedemnastu lat, stąd też pokonanie ekipy z Estadio Benito Villamarin nie będzie na pewno należało do zadań najprostszych.

Betis w przeciwieństwie do Barcelony dorzucił jakiś czas temu do swojej gabloty jedno niezwykle cenne trofeum. Pokonanie utytułowanego rywala z Katalonii byłoby kolejnym sporym sukcesem. Uważamy, że Joaquina i jego klubowych kolegów stać na sprawienie takiej niespodzianki. Zaproponowanie takiego zakładu byłoby chyba jednak zbyt ryzykowne. Spróbujemy więc z opcją nieco bezpieczniejszą. Oto typ na Betis - Barcelona: