Marzenia są po to, by je spełniać. Czy Will Still ponownie zachwyci całą piłkarską Francję?

18 lut 2023

Źródło: Shutterstock
W kategorii najbardziej niesamowitych futbolowych historii tę z udziałem Willa Stilla można spokojnie umieścić na samiutkim podium. Jak 30-latek spisze się w swoim kolejnym pojedynku w najwyższej francuskiej klasie rozgrywkowej? O tym paru słowach w niniejszym tekście.

Borussia Moenchengladbach - Bayern typy

Coraz więcej wszelkiej maści rankingów lokuje Bayern jako drugiego z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Nic zatem dziwnego, że prawdopodobieństwo triumfu także na krajowych boiskach rośnie właściwie z meczu na mecz. I to pomimo znikomej przewagi nad Unionem oraz Borussią Dortmund.

Można odnieść wrażenie, że Julian Nagelsmann trafił z formą na najważniejszy fragment sezonu. Wtorkowa dominacja nad PSG byłą zresztą tego idealnym przykładem.

Jeśli pokonanie naszpikowanego gwiazdami Paris Saint-Germain nie sprawiło Bawarczykom jakichś większych problemów, to także przed batalią z popularnymi Źrebakami nikt w obozie 32-krotnych mistrzów Niemiec nie ma chyba większych obaw.

Na miejscu defensorów ekipy z Moenchengladbach do popołudniowego pojedynku podchodzilibyśmy z delikatnym niepokojem. Już strata czterech goli przeciwko Hercie nie była zbyt dobrym prognostykiem. Powtórka z takiego wyniku w ogóle by nas nie zdziwiła. Kto wie, być może Muller i spółka pokuszą się nawet o nieco więcej. Takiego scenariusza definitywnie wykluczać nie wolno. To przecież Bayern, a więc jeden z największych klubów na świecie. Takie drużyny stać absolutnie na wszystko.

Nice - Reims typy

Jeśli choć raz w życiu usłyszeliście od kogoś bliskiego, że gra w jakikolwiek z symulatorów piłki nożnej jest stratą czasu, to czym prędzej streśćcie mu niesamowity przypadek Willa Stilla. Belg z nałogowego gracza serii Football Manager stał się w mgnieniu oka najmłodszym trenerem w pięciu czołowych europejskich ligach. I co ciekawe jego przygoda jest na ten moment pasmem niemal samych sukcesów. 

Włodarze Stade de Reims za każde 90. minut Stilla przy ławce rezerwowych na boiskach Ligue 1 płacą kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to spowodowane...brakiem wymaganej licencji trenerskiej po stronie 30-letniego Belga. Przyznajcie, że bardziej zwariowanej historii we współczesnym futbolu na najwyższym poziomie nie było już bardzo dawno.

W ramach 24. serii gier francuskiej ekstraklasy popularni Rémois udadzą się do Nicei, by zmierzyć się z tamtejszymi Orlątkami. Obie te ekipy dzielą w tej chwili zaledwie cztery oczka, tak więc wskazanie zdecydowanego faworyta nie jest chyba raczej możliwe.

Passa sześciu kolejnych meczów bez porażki po stronie gospodarzy to wyraźny argument ku temu, aby pójść tym razem w stronę zakładów na zdobycz bramkową. Prognozujemy, że zarówno piłkarze Les Aiglons, jak i gracze Reims zdołają zanotować przynajmniej jedno trafienie. Kurs całkiem zacny, a więc podobną propozycję naprawdę warto dziś rozważyć.