Manchester United - Manchester City typy, kursy, analiza (14.01.2023)

14 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Już dawno piłkarskie derby Manchesteru nie zapowiadały się tak emocjonująco. Erik ten Hag kontra Pep Guardiola. Który z tych menadżerów będzie mógł cieszyć się dziś ze zwycięstwa swojej drużyny?

Manchester United - Manchester City typy

Klubowy rekord w osiągnięciu pierwszych dwudziestu zwycięstw za sterami drużyny. Taki sukces kilka dni temu mógł śmiało świętować Erik ten Hag. Jako że Holender jest prawdziwym profesjonalistą, to o jakimkolwiek odpuszczaniu i folgowaniu absolutnie nie mogło być mowy. Wszak za pasem jeden z najważniejszych meczów w całym sezonie.

Nie da się ukryć, że po raz pierwszy od kilku lat Czerwone Diabły są przed derbowym starciem stawiane w zasadzie na równi z City. Składa się na to wiele czynników, lecz tym zdecydowanie najważniejszym jest forma, jaką może w tej chwili pochwalić się ekipa z Old Trafford. W miarę szczelna defensywa, uporządkowany środek pola oraz atak, którego głównym aktorem jest Marcus Rashford.

To właśnie strzelecki pojedynek 25-letniego Anglika z Erlingiem Haalandem może być prawdziwą ozdobą tej batalii. Oczywiście zdecydowanie prostszym wyjściem byłoby zaproponowanie Wam zakładu związanego z bramką tego drugiego, jednakże my tym razem postanowiliśmy podjąć nieznaczne ryzyko. Oby ta decyzja ostatecznie okazała się opłacalna.

Chyba każdy z czytających ma świadomość tego, że w starciach o prym w mieście każde środki są dozwolone. Jako że United już wcześniej przodowali w statystyce najczęściej karanych zespołów w całej ligowej stawce, to wielce prawdopodobne, że także podczas boju z Obywatelami będą stroną otrzymującą napomnienia od arbitra zdecydowanie częściej. W ofercie Fortuny udało nam się znaleźć propozycje idealnie pasującą do takiego scenariusza i właśnie uroczyście Wam ją poniżej prezentujemy:

Manchester United - Manchester City kursy

Kursy legalnych polskich bukmacherów na omawiane spotkanie mogą wydawać się niektórym dość kontrowersyjne. Tak znaczące faworyzowanie Obywateli to strategia wyjątkowo ryzykowna. Oto jakie propozycje dla swoich klientów ma tym razem bukmacher Fortuna:

Wygrana Man Utd - 3.95

Remis - 3.90

Wygrana Man City - 1.91

Ostatnie mecze

Zarówno gospodarze, jak i goście są aktualnie w bardzo dobrej formie. Podopiecznym Pepa Guardioli zdarzyła się jednak pewna wstydliwa wpadka. Kto znalazł sposób na ich pokonanie? Sprawdźcie to w niniejszym zestawieniu:

Ostatnie spotkania Manchesteru United

 • Man Utd - Charlton 3:0
 • Man Utd - Everton 3:1
 • Man Utd - Bournemouth 3:0

Ostatnie mecze Manchesteru City

 • Southampton - Man City 2:0
 • Man City - Chelsea 4:0
 • Chelsea - Man City 0:1

Ostatnie bezpośrednie pojedynki

 • Man City - Man Utd 6:3
 • Man City - Man Utd 4:1
 • Man Utd - Man City 0:2

W krótkiej historii ostatnich bezpośrednich potyczek pomiędzy obiema ekipami da się zaobserwować wyraźną dominację The Citizens. Wiele wskazuje na to, że dzisiejszego popołudnia nastąpi znacząca zmiana tej tendencji.

Najczęściej zadawane pytania

 • O której początek spotkania Manchester United - Manchester City?

Pierwszy gwizdek starcia na Old Trafford przewidziano na godz. 13:30 w dniu 14 stycznia 2023 roku.

 • Gdzie oglądać Manchester United - Manchester City?

Relacja na żywo z tego pojedynku będzie dostępna wyłącznie na antenach platformy Viaplay.