Liverpool czy Manchester City? Kto zwycięży arcyciekawy pojedynek o Superpuchar Anglii?

30 lip 2022

Źródło: liverpool.com
W obu ekipach ciężko znaleźć jakiekolwiek słabe punkty. Ostatecznie tylko jedna z tych drużyn zejdzie jednak z boiska w charakterze zwycięzców. Która ze stron rywalizacji ma na to większe szanse? O tym w kilku słowach w dzisiejszym tekście.

Liverpool - Manchester City typy

Czy posiadając niemal idealną kadrę, można pokusić się o wzmocnienia, które powiększą i tak olbrzymi już potencjał? Przykład Liverpoolu oraz The Citizens pokazuje, że jak najbardziej. Obie te drużyny pozyskały przed kilkoma tygodniami napastników, którzy będą prawdopodobnie siać wielkie spustoszenie zarówno podczas krajowych, jak i międzynarodowych wojaży. Ciężko tak naprawdę stwierdzić, kto z dwójki Nunez-Haaland okaże się ostatecznie lepszym nabytkiem, ale jedno jest raczej pewne. Dla defensorów na Wyspach nadchodzi arcytrudny czas. Zatrzymanie tych "młodych wilków" będzie bowiem zadaniem wymagającym naprawdę wielkiego wysiłku.

W takich okolicznościach pierwszą myślą, jaka nasunęła nam się podczas tworzenia tekstu Liverpool - Manchester City była ta dotycząca zdobyczy bramkowej The Reds oraz zespołu z błękitnej części Manchesteru. Krótkie zestawienie bezpośrednich pojedynków, które możecie znaleźć w jednym z kolejnych akapitów, jasno wskazuje na to, że na nudę raczej nie będziemy mogli dzisiejszego popołudnia narzekać. Oby strzelenie trzech goli nie sprawiło więc najmniejszych problemów obu stronom rywalizacji: 

Fani statystyk i zarazem obstawiania zakładów bezpośrednio z nimi związanych wiedzą zapewne doskonale, czym zarówno Liverpool jak i City zdecydowanie wyróżniali się podczas ostatniej, a także kilku wcześniejszych kampanii rozgrywkowych. Ilość rzutów rożnych wykonywana przez te ekipy w każdym ze swoich meczów była doprawdy imponująca. W sezonie 2021/2022 ta średnia oscylowała wokół liczby 8. Mocno liczymy dziś na to, że ta tendencja zostanie twardo podtrzymana. Linia, którą proponujemy i tak wydaje się wyjątkowo niska. Mamy jednak dopiero początek prawdziwego grania. Na ryzyko przyjdzie jeszcze czas.

Liverpool - Manchester City H2H

Oto krótka historia bezpośrednich starć pomiędzy obiema ekipami:

  • Man City - Liverpool 2:3
  • Man City - Liverpool 2:2
  • Liverpool - Man City 2:2

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie oglądać mecz Liverpool - Manchester City?

Transmisja na żywo z tej interesującej potyczki będzie dostępna na antenach stacji Eleven Sports 1.

  • Czy Erling Haaland wystąpi w tym meczu?

Nowy nabytek The Citizens nie zmaga się z żadnym urazem. Jego gra w prestiżowym pojedynku o Tarczę Wspólnoty jest więc niemal pewna.