Liverpool - Chelsea typy, kursy, analiza (21.01.2023)

21 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Zarówno dla Liverpoolu, jak i Chelsea ligowa kampania 2022/2023 z całą pewnością nie jest jak na razie zbyt udana. Czy od wygranej w bezpośrednim starciu może rozpocząć się marsz w górne rejony tabeli? Spróbujmy się nad tym wspólnie zastanowić.

Liverpool - Chelsea typy

450 mln euro od chwili przejęcia klubu z rąk Romana Abramowicza przeznaczył na transfery nowy właściciel The Blues Todd Boehly. Musimy przyznać, że lepszego przykładu przepalania wielkiej kasy w najnowszej historii futbolu dawno już nie było. 

Te wszystkie roszady odbierane byłyby z pewnością zdecydowanie inaczej, gdyby londyńczycy walczyli o czołowe miejsca w stawce. Podopieczni Grahama Pottera zajmują jednak odległą dziesiątą pozycję w Premier League i jakikolwiek awans w górę będzie od nich wymagał bardzo dużego wysiłku.

Najbliższy rywal Kai'a Havertza i spółki tj. Liverpool również znalazł się w dość sporym kryzysie. Na przestrzeni całej dotychczasowej kadencji Jurgena Kloppa ciężko przypomnieć sobie równie kiepską dyspozycję dziewiętnastokrotnych mistrzów kraju. Pół żartem pół serio można więc stwierdzić, że w sobotnie popołudnie na Anfield spotkają się dwie uśpione potęgi. 

Bardzo długo zastanawialiśmy się nad tym, jakiego rodzaju zakłady będą w przypadku tego starcia odpowiednie. Zdecydowaliśmy się przede wszystkim zaproponować Wam typy związane z ilością rzutów rożnych. Powód jest bardzo prosty. The Reds to bezapelacyjny lider zestawienia zespołów z największą liczbą takich stałych fragmentów gry w przeliczeniu na jedno spotkanie. Chelsea również znajduje się w ścisłej czołówce. W takiej sytuacji przekroczenie linii 9.5 kornera nie powinno sprawić obydwu ekipom choćby najmniejszych problemów.

Często nieodłącznym elementem niezbyt dobrej formy jest spora frustracja w boiskowych poczynaniach. Ta teoria ma tym razem pokrycie w rzeczywistości, gdyż akurat w paru poprzednich pojedynkach zarówno Liverpool, jak i Chelsea byli karani przynajmniej kilkukrotnie. Michael Oliver, którego wyznaczono do prowadzenia dzisiejszego hitu, będzie więc miał zapewne wyjątkowo dużo pracy. Uważamy, że cztery żółte kartki to absolutne minimum:

Liverpool - Chelsea kursy

Oto jak przedstawiają się kursy bukmacherskie na to spotkanie:

Wygrana Liverpoolu - 1.96

Remis - 3.80

Wygrana Chelsea - 3.90

Liverpool - Chelsea H2H

  • Chelsea - Liverpool 0:1
  • Chelsea - Liverpool 0:1
  • Chelsea - Liverpool 2:2

Widzowie, którzy mieli sposobność śledzenia kilku poprzednich potyczek pomiędzy obiema ekipami, nie byli świadkami zbyt dużej ilości goli. Teraz gdy każda z drużyn potrzebuje punktów niczym tlenu, to sytuacja ta może ulec gwałtownej zmianie. Musimy przyznać szczerze, że po cichu mocno ściskamy kciuki za podobny scenariusz.

Najczęstsze pytania

  • O której początek meczu Liverpool - Chelsea?

Pierwszy gwizdek tej rywalizacji powinien wybrzmieć około godz. 13:30 w dniu 21 stycznia bieżącego roku.

  • Gdzie oglądać Liverpool - Chelsea?

Transmisję na żywo z tego wydarzenia będzie można śledzić na antenach stacji Canal + Sport oraz za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.