Lepszego scenariusza w Lidze Mistrzów wymarzyć sobie nie można. Typujemy starcia grupy D

1 lis 2022

Źródło: Shutterstock
W bieżącej edycji Ligi Mistrzów istnieje nadal taka grupa, w której przed ostatnią serią gier możliwe jest jeszcze absolutnie wszystko. Które ekipy zameldują się w czołowej szesnastce, a jakie zespoły będą musiały obejść się przysłowiowym smakiem? O tym w kilku słowach w niniejszym tekście.

Marsylia - Tottenham typy

Początki Igora Tudora za sterami klubu z Marsylii były naprawdę całkiem udane. Po sześciu kolejnych meczach bez porażki w Ligue 1 sposób na pokonanie Fokajczyków znalazł dopiero Tottenham. Ku rozpaczy wszystkich sympatyków Olympique drużyna z Londynu po raz drugi będzie próbowała zdobyć trzy oczka w bezpośrednim pojedynku, jednak tym razem rezultat ten zaważy o dalszym być albo nie być w tegorocznej odsłonie Champions League.

Ostatnie dokonania Les Olympiens nie napawają niestety optymizmem. Nieznaczna porażka z Paris Saint-Germain zapoczątkowała bowiem mini serię czterech spotkań bez zwycięstwa.

Szczególnie bolesna była przegrana w starciu z Eintrachtem, gdyż to właśnie w jej wyniku sytuacja OM w tabeli grupy D skomplikowała się zdecydowanie najbardziej. Teraz do zajęcia którejś z lokat premiowanych udziałem w fazie play-off potrzebna jest tylko i wyłącznie wygrana. O nią jak doskonale wiadomo, będzie aczkolwiek piekielnie trudno.

Czy gospodarze są jednak całkowicie bez szans? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Spurs miewają bowiem mniejsze oraz większe potknięcia. Kto wie, być może będzie to właśnie jedno z nich? Sprawdźcie nasz typ na Marsylia - Tottenham:

Sporting - Eintracht typy

Cztery październikowe zwycięstwa, w tym jedno nad ekipą Olympique Marsylia pozwalają pozostawać piłkarzom Eintrachtu w dalszej grze o awans do fazy pucharowej. Dzieje się tak w głównej mierze dlatego, że każda z drużyn znajdujących się w grupie D cierpi na ten sam powtarzający się problem – brak stabilizacji. Długie serie zwycięstw zdarzają się stosunkowo rzadko, a dobre występy przeplatane są wyjątkowo słabymi.

To, co dla całej czwórki jest sporym kłopotem, dla postronnego kibica zdaje się być sytuacją wręcz wymarzoną. Przed gwizdkiem rozpoczynającym rywalizację na Stade Velodrome oraz Estádio José Alvalade możliwych rozstrzygnięć jest bowiem całe mnóstwo. 

Z uwagi na olbrzymi ciężar gatunkowy oraz prawdopodobną determinację w szeregach każdej drużyn ponownie proponujemy Wam pójść w stronę zakładu, wedle którego obie strony rywalizacji zdobędą przynajmniej po jednym trafieniu. Dodatkowo suma goli w całym meczu powinna naszym zdaniem wynieść co najmniej trzy.