Lech Poznań - Villarreal typy, kursy, zakłady

3 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Sytuacja Kolejorza w tabeli PKO Ekstraklasy wciąż jest daleka od ideału. Radość kibicom Dumy Wielkopolski może dać jednak mały sukces w Lidze Konferencji. Czy kibice zgromadzeni dziś na obiekcie w Poznaniu będą jego świadkami? Sprawdźcie naszą analizę rywalizacji pomiędzy Lechem a drużyną Villarreal.

Lech - Villarreal typy

Piłka nożna bez emocji byłaby właściwie niczym. Wielkie finały dużych turniejów obfitujące w piękne bramki zapadają w pamięci kibiców na bardzo długo. Zawodnicy Lecha chcieli chyba nieco nawiązać do takich spotkań i potrzymać tym razem swoich fanów w niepewności aż do ostatniego meczu grupowego w Lidze Konferencji Europy. 

Sztuka awansu poznaniaków do kolejnej rundy zmagań może się bowiem udać tylko w przypadku spełnienia jednego z trzech istotnych warunków. Są to kolejno:

  • wygrana Lecha
  • remis Lecha, triumf Hapoela nad Austrią nie wyżej niż trzema golami
  • brak wygranej Hapoela z Austrią

Jak widać przy najbardziej pozytywnym scenariuszu podopieczni Johna van den Broma nie muszą nawet zdobywać choćby jednego oczka podczas wieczornych zmagań przy Bułgarskiej. Pozostawienie w rękach losu tak istotnej kwestii byłoby jednakże totalnie nierozsądne. Zespół ze stolicy Wielkopolski musi walczyć o jak najlepszy rezultat. Wszystkie siły na pokład i ani kroku wstecz!

Może się zdarzyć tak, że nawet mimo wielkiego wysiłku gospodarze nie zdołają pokonać faworyzowanej ekipy ze wschodniej części Hiszpanii. Mając tego świadomość, chcielibyśmy zaproponować Wam dwa zakłady, których pozytywne rozstrzygnięcie wydaje się być bardzo możliwe. 

Po cichu zdecydowanie bardziej liczymy na opcję numer dwa. Poznaniacy mają o co walczyć, a więc każde chwyty są dozwolone. Nawet te niezbyt zgodne z przepisami. Przynajmniej kilku graczy Kolejorza wyląduje więc zapewne w notesie sędziego Verboomena.

Lech - Villarreal H2H

  • Villarreal - Lech 4:3

W przeszłości obydwie ekipy stawały do bezpośredniej rywalizacji tylko raz. Przed kilkoma tygodniami trzy oczka padły ostatecznie łupem piłkarzy Żółtej łodzi podwodnej, jednak emocjami z tego starcia można byłoby spokojnie obdzielić kilka innych pojedynków. Dziś Ishak i spółka muszą spisać się co najmniej tak dobrze jak wtedy. W innym wypadku w 1/16 finału wystąpi izraelski Hapoel.

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie oglądać spotkanie Lech - Villarreal?

Transmisja na żywo z tego pojedynku będzie dostępna na antenach stacji TVP Sport oraz TVP2. Losy rywalizacji przy Bułgarskiej będą mogli śledzić także wszyscy posiadacze dostępu do platformy Viaplay.

  • Kto jest faworytem tego meczu?

Większe szanse na końcowy triumf daje się zespołowi z Hiszpanii, jednak Kolejorz musi postawić wszystko na jedną kartę, jeśli marzy mu się udział w dalszej fazie rozgrywek.