Kto ma największe szanse na złoto podczas MŚ w Katarze?

18 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Do oficjalnej inauguracji katarskiego mundialu pozostało już w zasadzie tylko kilkadziesiąt godzin. Pora zatem na przyjrzenie się nieco bliżej temu, kto może w tym roku sięgnąć po mistrzowski tytuł. Piekielnie groźna Brazylia, a może Argentyna z Leo Messim na czele?

Brazylia 

Na samym szczycie naszego subiektywnego zestawienia znajduje się ekipa Canarinhos. Dlaczego akurat oni? Powodów jest co najmniej kilka, jednak tym najważniejszym jest chyba niemal idealny bilans pomiędzy każdą z formacji tej drużyny. Wystarczy rzucić okiem na zawodników pojawiających się najczęściej w wyjściowej jedenastce, aby stwierdzić, że słabych punktów jest tam właściwie brak.

Brazylijczycy, to jak doskonale wiadomo najbardziej utytułowany zespół w całej dotychczasowej historii mistrzostw. Coś nam się wydaje, że za niespełna miesiąc na ich koncie pojawi się puchar numer sześć. Predyspozycje piłkarskie mają, jeśli dojedzie głowa, to nikt nie będzie w stanie ich zatrzymać.

Argentyna

Argentyna jest zespołem, który do końcowego triumfu przez bukmacherów typowany jest równie często co Brazylijczycy. To tylko pokazuje, jak olbrzymia siła tkwi w zespołach z Ameryki Południowej. 

Albicelestes w przeciwieństwie do popularnych Kanarków będą raczej polegać w głównej mierze na dyspozycji Lionela Messiego. Czy jest w tym coś dziwnego? Absolutnie nie. Jeśli ma się w szerokim składzie jednego z najlepszych zawodników w historii futbolu, to wręcz obowiązkiem jest opierać całą grę właśnie na nim. 

W kuluarach mówi się, że mistrzostwa w Katarze będą ostatnim turniejem rangi mistrzowskiej, na którym gracz PSG będzie miał sposobność wystąpić. Pożegnanie się w wielkim stylu z mundialami będzie więc bez wątpienia jego celem. Mamy jednak pewne wątpliwości, czy tenże cel będzie możliwy do zrealizowania.

Francja

Obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed czterech lat tym razem nie znajdują się na samym szczycie wąskiego grona faworytów do zostania najlepszą reprezentacją narodową na świecie. Możemy mieć to bezpośredni związek z bardzo kiepskimi wynikami, jakie Francuzi osiągali m.in. podczas niedawno zakończonej edycji Ligi Narodów.

Tylko porażka Austriaków z Chorwatami w ostatniej serii gier uratowała ich przed prawdziwym blamażem, jakim byłby spadek do dywizji B. W takiej sytuacji o równorzędną walkę z Argentyną czy też Brazylią trudno Trójkolorowych posądzać.

Oczywiście nadal w szerokim składzie ekipy dowodzonej przez Didiera Deschampsa znajdują się tak fenomenalni piłkarze, jak chociażby Karim Benzema czy też Kylian Mbappe, jednak jakoś nie możemy oprzeć się wrażeniu, że zespół ten dysponuje dużo mniejszym potencjałem niż team sprzed czterech lat. Ponowne wzniesienie mistrzowskiego pucharu może być więc misją niemożliwą do zrealizowania.

Anglia

W przypadku Anglii mamy pewien problem. Choć Harry Kane zapowiada, że wraz ze swoją reprezentacją narodową udaje się do Kataru po mistrzostwo, to równie dobrze ekipa ta może nawet skończyć całą rywalizację na 1/8 finału. Taki już ich urok. Stabilizacja to ostatnie, o co można posądzić Synów Albionu. 

Już pójście w ślady Francuzów i skompromitowanie się w Lidze Narodów dowodzi jasno, iż o sportowy sukces na zbliżającym się mundialu może być piekielnie trudno.

W ojczyźnie futbolu jak zwykle oczekiwania są ogromne, ale ponownie istnieje chyba większe prawdopodobieństwo na spory zawód, aniżeli walkę o drugi tytuł w historii. Czyżby występ Three Lions miał ponownie dowieźć tezy, że pieniądze nie grają?

Hiszpania

Hiszpańscy kibice z rozrzewnieniem wspominają okres przypadający nieco ponad dekadę temu, kiedy to na przestrzeni zaledwie czterech lat reprezentacyjna gablota wzbogaciła się aż o trzy prestiżowe trofea. Dwa mistrzostwa Starego Kontynentu oraz jeden puchar za zwycięstwo na mundialu. Podobnym osiągnięciem od tamtej pory nie mógł się pochwalić absolutnie nikt.

Wymiana pokoleniowa zachodząca w szeregach La Furia Roja daje delikatne nadzieje na to, że za jakiś czas ekipa ta może pokusić się o nawiązanie do tamtych dokonań. Czy będzie to miało miejsce już podczas MŚ w 2022r.? Mamy ku temu pewne wątpliwości. Futbol kocha jednak niespodzianki, więc niczego wykluczyć na 100% rzecz jasna nie można.

Pamiętajcie, że wciąż możecie dołączyć także do wyzwania Fortuny. W puli zabawy zorganizowanej specjalnie na MŚ w Katarze znajduje się okrągła suma aż 1 000 000 PLN! Co należy zrobić, aby dołączyć do rywalizacji? O tym w niniejszym linku.