Krok w krok za Bayernem. Typujemy środowe starcia niemieckiej Bundesligi

9 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Właściwie z kolejki na kolejkę dyspozycja Bayernu ulega systematycznej poprawie. Ich przewaga nad drugim w tabeli Freiburgiem wynosi w tym momencie dokładnie cztery oczka. Czy podopieczni Christiana Streicha zdołają pokonać RB Lipsk i ponownie zbliżą się do Bawarczyków na zaledwie jedno oczko?

Eintracht - Hoffenheim typy

Eintracht Frankfurt to zespół, który w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach czuje się w europejskich pucharach jak ryba w wodzie. Wszystko zaczęło się od spektakularnych występów w Lidze Europy. Po drodze do wielkiego finału Die Adler zostawili w pokonanym polu m.in. Barcelonę oraz West Ham. Zwycięstwo w meczu o tytuł pozwoliło ekipie Olivera Glasnera na grę w Champions League, a tam po bardzo wyrównanej walce faktem stał się awans tej ekipy do 1/8 finału. Można więc rzec, że druga część roku 2022 to w ich wykonaniu pasmo niekończących się sukcesów.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w drużynie Hoffenheim. Popularne Wieśniaki z André Breitenreiterem za sterami stały się raczej ligowym średniakiem, choć jeszcze niedawno ambicje w teamie z Rhein-Neckar-Areny były całkiem spore.

W trwającym sezonie znakiem rozpoznawczym Die Hoffe nie są niestety imponujące akcje czy też spektakularne bramki, ale całkiem znacząca ilość żółtych kartek. W całej Bundeslidze więcej razy do notesów arbitrów trafiali tylko zawodnicy Augsburga.

Jak przedstawia się zatem idealna propozycja na dzisiejsze starcie na obiekcie we Frankfurcie? Oto nasz typ na Eintracht - Hoffenheim:

RB Lipsk - Freiburg typy

W poprzednich sezonach byliśmy raczej przyzwyczajeni do tego, że jedną z drużyn, które najbardziej umiejętnie przeszkadzała Bayernowi w zdobywaniu kolejnych punktów, był RB Lipsk. Popularne Byki począwszy od sezonu 2016/2017 z jedną małą przerwą lawirowały w okolicach ligowego podium. W bieżących rozgrywkach przynajmniej na razie wygląda to zdecydowanie inaczej.

Prawdziwą rewelacją kampanii 2022/23 jest Freiburg. Zespół z południowo-zachodniej części kraju nie dość, że poczyna sobie wręcz wyśmienicie na krajowym podwórku, to dodatkowo w Lidze Europy ich awans do fazy pucharowej stał się faktem bez choćby jednego przegranego spotkania. Brzmi imponująco, prawda?

Wydaje się więc, że jeśli Die Bullen marzą o ponownym włączeniu się do walki o najwyższe cele, to podczas starcia z Freiburgiem musi interesować ich wyłącznie zdobycie kompletu oczek. A to jak wiadomo nie będzie na pewno łatwe.

W związku z tym, że każda ze stron pojedynku marzy o dopisaniu do swojego dorobku kolejnego zwycięstwa, to jedyną rozsądną opcją wydaję się zakład, zgodnie z którym obie drużyny strzelą przynajmniej po jednej bramce: