Kolejna lekcja futbolu czy też pojedynek dwóch równorzędnych drużyn? Typujemy starcie Holandia - Polska

11 cze 2022

Źródło: Shutterstock
Zaledwie trzy dni po zakończeniu rywalizacji z reprezentacją Belgii Biało-czerwoni przystępują do potyczki z kolejnym niezwykle wymagającym rywalem. Jakim rezultatem skończy się ten mecz? Czy zmiennicy udowodnią swoją wartość?

Holandia - Polska typy

Nie mieliście okazji obserwować ostatniego pojedynku Lewego i spółki z reprezentacją Belgii? Nic straconego. Czerwone Diabły dały podopiecznym Czesława Michniewicza prawdziwą lekcję futbolu, z której jak najszybciej trzeba wyciągnąć należyte wnioski. Czas, jaki upłynął od tego starcia, w teorii nie pozwala na wdrożenie całkowicie nowych rozwiązań, lecz mimo to wyjściowe zestawienie Biało-czerwonych ma być zgoła inne niż to środowe.

 

Szybkość bocznych obrońców oraz skrzydłowych może być największym atutem naszej kadry. Skupienie się na jak najszybszym zneutralizowaniu zagrożenia w okolicach bramki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego będzie chyba jednak najistotniejsze. Łatwość, z jaką do groźnych sytuacji dochodzili ostatnio Belgowie, wołała bowiem o pomstę do nieba. Przed debiutującym Jakubem Kiwiorem niezwykle trudne zadanie. Miejmy nadzieję, że sprosta mu co najmniej na 4 z plusem.

Styl gry reprezentacji Polski pod wodzą Czesława Michniewicza pozwala mieć spore nadzieje na to, że nawet przy niekorzystnym wyniku drużyna będzie próbowała przeć do przodu, aby zdobyć przynajmniej jednego gola. Zakład na "obie strzelą" wydaje się więc być propozycją skrojoną idealnie pod to spotkanie.

Jak już wspomnieliśmy po części wyżej, mecze Ligi Narodów zdecydowanie charakteryzuje to, że trenerzy próbują różnych rozwiązań taktycznych. W takich warunkach trafienie zawodnika rezerwowego zdarza się niezwykle często. Liczymy, że podobnie będzie również w przypadku opisywanego starcia.

Więcej równie interesujących zakładów znajdziecie oczywiście w ofercie Fortuny. Bukmacher ten przygotował naprawdę ciekawe promocje z okazji rywalizacji z Holandią. Sprawdźcie to niezwłocznie!

Holandia - Polska H2H

Historia kilku ostatnich bezpośrednich potyczek pomiędzy obiema reprezentacjami jest zdecydowanie niekorzystna dla naszych Orłów. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że niemal w każdym z tych meczów Polakom udawało się strzelać przynajmniej jedną bramkę.

  • Polska - Holandia 1:2
  • Holandia - Polska 1:0
  • Polska - Holandia 1:2

Holandia - Polska najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie odbędzie się mecz Holandia - Polska?

Pojedynek ten będzie miał miejsce na legendarnym De Kuip w Rotterdamie.

  • Czy Robert Lewandowski wystąpi w wyjściowym składzie?

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, to kapitan reprezentacji Polski rozpocznie ten bój na ławce rezerwowych.