Kluczowe rozstrzygnięcia w Premier League. Kto po 36. kolejce będzie bliżej mistrzostwa kraju?

13 maj 2023

Źródło: Shutterstock
Już dawno w angielskiej ekstraklasie nie byliśmy świadkami aż takich emocji. Wiele w kontekście krajowego mistrzostwa może wyjaśnić się podczas 36. serii gier. Jak wyglądają najciekawsze typy na spotkania z udziałem Arsenalu oraz Manchesteru City? Spójrzcie do niniejszego tekstu.

Arsenal - Brighton typy

Zapewne na palcach jednej ręki można byłoby policzyć osoby, które rzeczywiście wierzyły w zdobycie tytułu piłkarskiego mistrza Anglii przez Arsenal w momencie rozpoczęcia zmagań w sezonie 2022/2023. Kanonierów typowano raczej do zajęcia jednego z pozostałych miejsc na podium bądź też ponownego zadomowienia się na tak uwielbianej pozycji czwartej. Na całe szczęście w profesjonalnym futbolu można jeszcze liczyć na niespodzianki i postawa The Gunners jest właśnie jedną z nich.

Równie sporym zaskoczeniem jest także dyspozycja Brighton. Szczególnie w drugiej części sezonu. Roberto De Zerbi tchnął w Mewy nowego ducha i dzięki temu zespół ten może zakończyć ligowe zmagania nawet na lokacie gwarantującej udział w kolejnej edycji europejskich pucharów.

Jeśli więc czegoś oczekiwać od bezpośredniej potyczki pomiędzy Arsenalem a Brighton, to na pewno paru trafień. Oba zespoły nadal mają o co walczyć, a sukcesy i wygrane bez goli nie są jak doskonale wiemy możliwe.

Everton - Manchester City typy

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że w dużo lepszym położeniu w kontekście walki o mistrzostwo Anglii są podopieczni Pepa Guardioli. Za rywala w 36. serii gier popularni Obywatele mają bowiem Everton tj. drużynę nieporównywalnie słabszą od Brighton i będącą jednocześnie jedną nogą w Championship.

Jedyne, czego Erling Haaland i spółka mogą obawiać się z ich strony to spora ilość fauli, których konsekwencją mogą być żółte i czerwone kartki. Anthony Taylor nie jest co prawda arbitrem jakoś nadmiernie szastającym kartkami, ale akurat w tego typu spotkaniu co najmniej kilkukrotnie do kieszeni będzie zmuszony sięgnąć. Nie ma innej opcji.

Obie propozycje pochodzą oczywiście wprost z oferty LVBET. Nie macie jeszcze konta u tego bukmachera? Zachęcamy więc do jego założenia. Możecie to zrobić za pośrednictwem niniejszego linku.