Grają grupowi rywale Polaków. Typujemy najciekawsze spotkania Ligi Narodów

3 cze 2022

Źródło: Shutterstock
Za sprawą wygranej nad Walijczykami reprezentacja Polski przez kilkadziesiąt godzin była liderem grupy czwartej. Czy rezultat pojedynku pomiędzy Belgami a Holendrami pozwoli nam na utrzymanie tego statusu?

Belgia - Holandia typy

Z umniejszaniem "ważności" Ligi Narodów można było się spotkać w przeszłości już wielokrotnie. Wypowiedzi te przechodziły wszakże zazwyczaj bez większego echa. Nieco inaczej jest w przypadku ostatniego monologu, jaki zdecydował się wystosować Kevin De Bruyne.

W telegraficznym skrócie rudowłosy pomocnik dał wszystkim do zrozumienia, że nie ma absolutnie żadnej motywacji do zwycięstwa w tych rozgrywkach, a jedyne, na czym powinno zależeć włodarzom światowych organizacji piłkarskich, to zapewnienie zawodnikom dużo większej dawki odpoczynku. Co myślimy na ten temat? Pozwólcie, że pozostawimy tę wypowiedź bez komentarza.

Dopiero po końcowym gwizdku pierwszego grupowego spotkania Belgów przekonamy się, czy podobnego zdania co De Bryune są także jego pozostali reprezentacyjni koledzy. Mamy co do tego poważne wątpliwości. Tym bardziej, że starcie to będzie swoistymi derbami Beneluksu. Wygrana powinna być zatem nadrzędnym celem każdego z zespołu narodowych. Tak przynajmniej podpowiada nam rozum.

Idealną propozycją w takiego typu pojedynku wydaje się zakład, zgodnie z którym każda z drużyn co najmniej raz trafi do bramki strzeżonej przez golkipera rywali.

Francja - Dania typy

Drugim ze starć, któremu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej jest potyczka na Stade de France. Gospodarze będą podejmować tam podopiecznych Kaspera Hjulmanda. Jak wyglądają szanse na osiągnięcie korzystnego wyniku przez popularny Gang Olsena? Trzeba przyznać otwarcie, że bardzo blado.

Powodów jest przynajmniej kilka, lecz ten najważniejszy to oczywiście wyjątkowo dobra forma graczy ofensywnych w ekipie Trójkolorowych. Benzema, Mbappe oraz Nkunku to tylko część tej niezwykle rozległej listy. Czy w takiej sytuacji celowanie w over bramkowy będzie zasadne? Naszym zdaniem zdecydowanie tak.