Fascynujące popołudnie z Premier League. Kto zwycięży w piłkarskich derbach Londynu?

6 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Jeśli mieliście jakieś plany na dzisiejsze popołudnie, to czym prędzej należy je zmienić. Na angielskich boiskach czekają na Was bowiem prawdziwe futbolowe emocje. Kto będzie odpowiedzialny za ich zapewnienie? Sprawdźcie to sami.

Chelsea - Arsenal typy

Chwilowa utrata pozycji lidera czy też może pobyt tuż za plecami The Citizens na dłużej? Takie pytania przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszej rywalizacji na Stamford Bridge zadają sobie z pewnością wszyscy kibice Kanonierów. Ewentualny powrót na sam szczyt tabeli angielskiej ekstraklasy nie będzie na pewno łatwy. Po przeciwnej stronie boiska zamelduje się bowiem drużyna Chelsea, a więc jeden z odwiecznych rywali popularnych The Gunners.

Tak się składa, że w trakcie kampanii 2022/2023 to Arsenal przystępuje do derbowej rywalizacji w roli faworyta. Mikela Arteta z wyśmiewanego szkoleniowca stał się jednym z najbardziej docenianych trenerów w całej Premier League. Pochwały są rzecz jasna wyjątkowo uzasadnione. Postawić się naszpikowanemu gwiazdami Manchesterowi City nie jest albowiem łatwo.

Stawka niedzielnych zmagań jest na tyle znacząca, że żadna z ekip nie cofnie się z pewnością nawet na moment. Jako że spotkania derbowe zawsze cechowały się dodatkowo wyjątkową zaciętością, to chyba można w ciemno upatrywać tu szansę w zakładach związanych z ilością żółtych kartek. W ofercie Fortuny znalazła się oczywiście podobna propozycja, którą uroczyście chcielibyśmy Wam zaprezentować:

Tottenham - Liverpool typy

Trzecim z londyńskich zespołów, który próbuje zameldować się na stałe w ligowej czołówce jest Tottenham. Spurs rozdzielają ekipy Arsenalu oraz Chelsea, co chyba idealnie odzwierciedla ich aktualną dyspozycję. Harry Kane i spółką mogą spokojnie nazywać się drugą siłą w stolicy, choć ich piłkarskie ambicje sięgają z pewnością zdecydowanie dalej. Starcie z Liverpoolem będzie zresztą idealną okazją, aby to potwierdzić.

Zdaniem bukmacherów to The Reds mają większe szanse na końcowy sukces podczas batalii z Kogutami. My z taką opinią wyjątkowo się nie zgadzamy i jesteśmy wręcz przekonani, że inicjatywa w omawianym meczu będzie należała do podopiecznych Antonio Conte. 

Część z czytających się z tym na pewno nie zgodzi, jednak naszym skromnym zdaniem Liverpool ze swoją bieżącą formą to zespół na środek ligowej stawki, a więc miejsce, w którym w tym momencie się znajduje. Jurgen Klopp ma zapewne spory ból głowy w związku z małym pożarem, jaki wybuchł w jego drużynie, jednak podczas potyczki z Tottenhamem raczej nie uda się mu go ugasić.

Gospodarze świadomi kłopotów w szeregach rywali powinni doskonale wiedzieć, jak tę słabość wykorzystać. Ciężko stwierdzić, czy trzy oczka pozostaną ostatecznie w stolicy, jednakże zwycięstwo w przynajmniej jednej z połów leży na pewno w zasięgu miejscowych.