Efektowność oraz efektywność. Czy te dwie cechy rzeczywiście można połączyć?

28 lis 2022

Źródło: Shutterstock
Dziewiąty dzień MŚ w Katarze wydaje się być gwarantem kilku naprawdę emocjonujących spotkań. O zapewnienie sobie gry w 1/8 finału powalczą między innymi reprezentacje Brazylii oraz Portugalii. Czy uda im się w komplecie zameldować w najlepszej szesnastce mistrzostw?

Brazylia - Szwajcaria typy

Oglądając w akcji naszą reprezentację, można na śmierć zapomnieć o tym, iż istnieją na świecie takie ekipy, których gra ma mnóstwo walorów estetycznych. Jedną z takich drużyn jest w tej chwili bez wątpienia Brazylia. Piłkarze Canarinhos mają w swoich genach coś, w czym zakochuje się mnóstwo fanów piłki nożnej na świecie. Do tego grona zaliczamy się także i my.

Co najważniejsze w parze z tą efektownością idzie także efektywność. Dowodem tego była w miarę pewna wygrana nad Serbią. Bohaterem tamtego starcia był Richarlison. Atakujący angielskiego Evertonu ustrzelił dublet, dzięki czemu w mgnieniu oka stał się jednym z głównych kandydatów do korony króla strzelców katarskich MŚ.

Przeciwko Szwajcarom ciężar zdobywania bramek powinien rozłożyć się po równo pomiędzy pozostałych ofensywnych zawodników popularnych Kanarków. W znakomitej formie tuż przed mundialem byli m.in. Vinicius Junior oraz Gabriel Jesus. Niewykluczone, że to któryś z nich zdoła tym razem pokonać golkipera Helwetów Yanna Sommera.

Jakim wynikiem może więc zakończyć się starcie na Stadium 974? W tak szczegółowe zakłady się raczej nie zagłębiamy. Wierzymy jednak, że widzowie zgromadzeni na tym obiekcie będą świadkami kilku trafień. Oby było ich przynajmniej trzy.

Portugalia - Urugwaj typy

Zarówno pierwsze, jak i drugie z poniedziałkowych spotkań grupy H zapowiada się w teorii jako bardzo interesujące. My postanowiliśmy skupić jednak swoją uwagę nad tym starciem, którego jednym z uczestników będzie drużyna portugalska. Skąd taki pomysł? Nawigatorzy dali bowiem w poprzedniej serii gier wyraźny sygnał, iż warto mieć na nich oko w kontekście mniejszego bądź też nieco większego sukcesu na trwającym mundialu.

Jeszcze więcej w tej kwestii wyjaśni się po końcowym gwizdku zmagań z Urugwajem. Luis Suarez i jego reprezentacyjni koledzy również mają chrapkę na grę w najlepszej szesnastce, aczkolwiek wynik uzyskany w pierwszej kolejce grupowej tę drogę do 1/8 finału wyraźnie im skomplikował.

Wobec takiego stanu rzeczy scenariusz wieczornej batalii może być tylko jeden. Oprócz stworzenia licznych sytuacji podbramkowych La Celeste będą zmuszeni gryźć przysłowiową trawę, gdyż w innym wypadku marzenia o dalszym udziale w turnieju mogą momentalnie pęknąć niczym bańka mydlana. Sprawdźcie więc nasze Portugalia - Urugwaj typy na niniejsze starcie:

Poszukujecie odpowiedniego bukmachera na piłkarskie MŚ? Nie mogliście lepiej trafić! Czym prędzej rzućcie okiem na ofertę Fortuny. Znajdziecie tam mnóstwo bonusów oraz promocji związanych mundialem w Katarze. Oto specjalny link, z którego możecie założyć nowe konto. Zieloności!