Dzień z kompletem zwycięstw faworytów? Gramy mocny multiligowy trebel!

14 sty 2023

Źródło: Shutterstock
Bazując na dotychczasowym doświadczeniu, wiemy, jak bardzo upodobaliście sobie teksty, w których to skrupulatnej analizie poddawane jest co najmniej kilka różnych spotkań. Tym razem pod lupę wzięliśmy więc mecze rozgrywane na angielskich, francuskich oraz włoskich boiskach. Jak wyglądają efekty naszej pracy? Sprawdźcie to sami.

Tottenham - Arsenal typy

Raptem kilkadziesiąt godzin po zakończeniu starcia o władzę w Manchesterze uwaga wszystkich fanów Premier League będzie skupiona na północnym Londynie. Tam rozegra się bowiem starcie pomiędzy Tottenhamem a Arsenalem.

Naturalnie miano faworyta tej potyczki należy do The Gunners. Na nich jako na liderach angielskiej ekstraklasy ciąży non stop wielka presja. Trzeba przyznać, że jak dotąd radzili sobie z nią naprawdę dobrze. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy podobnie będzie także podczas derbowej rywalizacji z Kogutami. 

Kane i spółka nowy 2023 rok rozpoczęli od sensacyjnej porażki z Aston Villą, lecz później udało im się odkupić te winy podczas batalii Crystal Palace. Obaj rywale prezentowali jednak zupełnie inny poziom niż Kanonierzy. Antonio Conte jest na pewno tego świadomy, stąd też na niedzielny wieczór przygotował na pewno coś absolutnie specjalnego.

Tym razem nie podejmiemy się wskazania bezpośredniego zwycięzcy derbowego pojedynku. Uważamy, że zakład na to, iż obydwa zespoły zdobędą bramkę, będzie w tej sytuacji zdecydowanie najbardziej odpowiedni:

Roma - Fiorentina typy

Profesjonalna kariera piłkarska wiąże się zwykle z dość częstymi zmianami środowiska. Zdarzają się co prawda przypadki, w których to konkretni zawodnicy są wierni klubowym barwom właściwie przez całą swoją przygodę z futbolem, jednakże niestety w dzisiejszych czasach jest już ich coraz mniej. 

Umiejętne odnalezienie się w otaczającej rzeczywistości pomaga w wyciśnięciu z kariery przysłowiowego maxa. Ta zasada nie dotyczy aczkolwiek wyłącznie piłkarzy. Bezproblemowo można zastosować ją także do trenerów. Jose Mourinho przyznał w jednym z wywiadów, że dla niego to właśnie Rzym jest idealnym miejscem do pracy. Nie da się ukryć, że widać to po dotychczasowych wynikach osiąganych przez Giallorossich.

W ramach trwającej kolejki ligowej drużyna dowodzona przez The Special One zmierzy się z wyjątkowo nieobliczalną Fiorentiną. Remisy z Juventusem oraz Napoli, a także nieznaczne porażki z oboma zespołami z Mediolanu są rezultatami dobitnie świadczącymi o tym, że niedzielny wieczór na Stadio Olimpico może obfitować w całą masę emocji. 

Dobra dyspozycja formacji ofensywnych każdej z drużyn sprawia, że postanowiliśmy iść w tym meczu w stronę zakładów na liczbę strzelonych goli. Liczymy, że na tablicy wyników pojawi się ostatecznie przynajmniej trzy bramki:

Rennes - PSG typy

Rok 2011 to przełomowy okres w najnowszej historii francuskiego futbolu. To właśnie wtedy Katarczycy oficjalnie stali się posiadaczami Paris Saint-Germain, co wiązało się z rozpoczęciem pasma wielu sukcesów w wykonaniu drużyny ze stolicy kraju.

Przez te kilkanaście lat sposób na zrzucenie paryżan z mistrzowskiego tronu znalazły właściwie tylko dwie ekipy. Były to oczywiście kolejno Monaco oraz Lille. Rennes należało natomiast do wąskiego grona drużyn, które urywały cenne oczka popularnym Les Parisiens. Czy oznacza to, że Messi i spółka mają się czego obawiać? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Pewne jest natomiast to, że zespołu z Bretanii nie należy całkowicie lekceważyć. 

Lens przed kilkunastoma dniami udowodniło, że gdy bardzo się czegoś pragnie, to wszystko jest możliwe. Podopieczni Bruno Genesio nie sprawiają co prawda wrażenia takich, którzy byliby w stanie rozłożyć aktualnych mistrzów kraju na łopatki, jednakże znaczące zagrożenie z ich strony jest już jak najbardziej możliwe.

Jak wygląda zatem idealny typ na Rennes - PSG? Oto i on: