Dla kogo najważniejsze trofeum w klubowym futbolu? Analiza finału piłkarskiej Ligi Mistrzów

28 maj 2022

Źródło: Shutterstock
Przed nami najważniejsze spotkanie sezonu 2021/2022 na europejskiej scenie piłkarskiej. Paryskie Stade de France i zespoły Liverpoolu oraz Realu Madryt. Kto po końcowym gwizdku będzie mógł cieszyć się z wygranej?

Liverpool - Real Madryt typy

Na jednej z konferencji prasowych Carlo Ancelotti wprawił zgromadzonych tam dziennikarzy w niemałe osłupienie. Na pytanie jak planuje przygotować swoich zawodników do udziału w wielkim finale, odpowiedział, że po prostu zapyta ich, jak ma postępować. Znaczna część z czołowych piłkarzy Królewskich ma bowiem za sobą grę w większej liczbie takich arcytrudnych spotkań niż on sam. Jakiekolwiek wymądrzanie się byłoby więc jego zdaniem zupełnie nie na miejscu.

Wedle opinii wielu fachowców to właśnie wspomniane doświadczenie może być kluczem do końcowego sukcesu w wykonaniu Realu. Nie można tym samym nie doceniać jednak tego, jaką tytaniczną pracę z graczami Liverpoolu wykonał Jurgen Klopp. Jego włoski kolega po fachu otrzymuje zwykle tzw. gotowy produkt, który jest gotowy do gry walki na najwyższym poziomie. 54-latek urodzony w Stuttgarcie musi natomiast takiego zawodnika sobie od podstaw przygotować. Jak widać na załączonym obrazku, z tym zadaniem radzi sobie niemal wzorowo.

Bukmacherska intuicja pcha nas w tym spotkaniu w kierunku dwóch konkretnych typów zakładów. Po pierwsze warta uwagi będzie na pewno propozycja związana z ilością rzutów rożnych. Szczególnie The Reds mogą pochwalić się imponującą statystyką w tym aspekcie. Pokrycie linii dziewięciu kornerów nie powinno więc stanowić najmniejszego problemu.

W drugiej kolejności mocno zastanawialiśmy się nad typem na konkretnego strzelca gola. Ostatecznie postanowiliśmy zaufać temu, który jest jednym z głównych autorów tegorocznych sukcesów Los Blancos. Karimie, prowadź nas do sukcesu po raz kolejny. Mocno w Ciebie wierzymy! :) 

Liverpool - Real Madryt H2H

Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą już kilkukrotnie. Jakie były rezultaty tych spotkań? Oto krótkie zestawienie:

  • Liverpool - Real 0:0
  • Real - Liverpool 3:1
  • Real - Liverpool 3:1

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek meczu Liverpool F.C. - Real Madryt?

Rozpoczęcie tego starcia zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 28 maja 2022r.

  • Kto jest faworytem tej rywalizacji?

Zdaniem bukmacherów nieco większe szanse na triumf mają podopieczni Jurgena Kloppa. Królewscy z uwagi na swoje olbrzymie doświadczenie na arenie międzynarodowej będą jednak z całą pewnością niezwykle wymagającym przeciwnikiem.