Czy magia Stadionu Narodowego znów zadziała? Typujemy starcie Polska - Belgia

14 cze 2022

Źródło: Shuttertstock
Na legendarnym Stadionie Narodowym Polacy rozegrali dotychczas dokładnie 22 mecze. Tylko dwa z nich padały łupem przyjezdnych, siedem razy zespoły dzieliły się punktami i aż trzynastokrotnie lepsza okazywała się reprezentacja Polski. Czy ostatnia ze statystyk ulegnie delikatnemu powiększeniu po końcowym gwizdku starcia z Belgią?

Polska - Belgia typy

To jak wiele podczas meczu piłki nożnej może zmienić się w zaledwie kilka minut, idealnie obrazuje sytuacja, jaka miała miejsce w trakcie ostatnich zmagań z reprezentacją Belgii. Ciągłe rozpaczanie nad tym fatalnym występem nie ma jednak zupełnie sensu. Jest okazja do rewanżu i wszyscy kibice futbolu nad Wisłą mają wielką nadzieję, że Polacy tę szansę wykorzystają.

Prawdopodobne posłanie do boju najmocniejszej z możliwych jedenastek świadczy dobitnie o tym, że trenerowi Michniewiczowi bardzo zależy, aby wymazanie z pamięci tego wstydliwego wyniku miało miejsce w jak najszybszym tempie. Takie nastawienie wraz z kilkoma możliwymi absencjami w szeregach Belgów dają spory powiew optymizmu.

Zakładanie się z bukmacherem o bezpośrednie zwycięstwo Lewego i spółki byłoby raczej mimo wszystko dość mało rozsądne. W urwanie przynajmniej jednego oczka Czerwonym Diabłom wszyscy wierzą jednak bardzo wyraźnie. W takich okolicznościach wymarzony zakład to ten, wedle którego gospodarze rozstrzygną na swoją korzyść przynajmniej jedną z połów tej rywalizacji:

Warte uwagi zdają się być również Polska – Belgia typy na to, iż po raz kolejny trafienie przeciwko reprezentacji Belgii uzyska Robert Lewandowski. Kapitan naszej kadry odpoczywał nieco dłużej niż kilku jego kolegów, stąd też sił oraz chęci zabraknąć mu raczej nie powinno. Rekord goli w narodowych barwach trzeba nieustannie śrubować. Oby Lewemu udało się dopisać do swojego konta trafienie numer 76.

Polska - Belgia H2H

Dotychczas historia bezpośrednich potyczek reprezentacji Polski z Belgią prezentowała się stosunkowo dobrze. Niestety obraz ten drastycznie popsuł niedawny bój w Brukseli. Aktualnie sytuacja wygląda następująco:

  • Belgia – Polska 6:1
  • Polska – Belgia 2:1
  • Belgia – Polska 0:1

FAQ

  • O której początek meczu Polska – Belgia?

Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 14 czerwca 2022r.

  • Czy Robert Lewandowski wystąpi w tym spotkaniu?

Czesław Michniewicz zapowiadał na jednej z konferencji prasowych, że pośle w tym pojedynku do boju praktycznie najmocniejszą jedenastkę. Obecność w pierwszym składzie Roberta Lewandowskiego jest zatem niemal pewna.