Czas dopełnić formalności. Pora na rewanżowe starcia Ligi Konferencji

14 lip 2022

Źródło: Shutterstock
Po wtorkowym blamażu w wykonaniu Lecha humory większości polskich kibiców zdecydowanie nie należą do najlepszych. Czy Lechia oraz Pogoń sprawią, że na ich twarzach wreszcie pojawi się uśmiech?

Akademija - Lechia typy

Pierwsza do walki o awans staje gdańska Lechia. Biało-zieloni za sprawą Flavio Paxiao mogą podchodzić do starcia rewanżowego ze względnym spokojem. Ciężko bowiem uwierzyć w utratę trzybramkowej przewagi podczas rywalizacji z zespołem pokroju Akademiji Pandev. 

Choć wynik meczu na Polsat Plus Arenie w Gdańsku być może na to nie wskazuje, to macedoński rywal sprawiał mimo wszystko wrażenie drużyny nieco lepiej przygotowanej do międzynarodowej rywalizacji niż KR Reykjavik, z którym to dzisiejszego wieczoru będzie mierzyła się Pogoń Szczecin.

Klub założony przez Gorana Pandeva przed ponad dwunastoma laty z roku na rok powinien systematycznie notować coraz to lepsze rezultaty. Zmagania w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji są pierwszą oznaką tego, iż w Strumicy tworzy się naprawdę ciekawy projekt.

Mamy pewne przeczucie, że ekipa ta spróbuje udowodnić dzisiejszego wieczoru, że nie należy stawiać na nich jeszcze przysłowiowego krzyżyka. Zdobycie przynajmniej jednego trafienia powinno być tego idealną oznaką:

KR Reykjavik - Pogoń typy

Wyrabianie sobie opinii o drużynie po zaledwie jednym meczu nie jest raczej zbyt rozsądne. Mimo to nie możemy oprzeć się wrażeniu, iż Pogoń przygotowała się do właśnie rozpoczętego sezonu niezwykle umiejętnie. Zatrudnienie bardzo ciekawego trenera, dobra forma kluczowych graczy, a także przemyślane ruchy transferowe. W Szczecinie na pozór wszystko trzyma się "kupy". Pora więc po raz kolejny udowodnić to na boisku.

Powiedzieć, że pojedynek w Szczecinie był pojedynkiem jednostronnym, to tak jakby nie powiedzieć nic. Podopieczni Jensa Gustafssona byli stroną przeważającą przez niemal pełne dziewięćdziesiąt minut. Chwilowa dekoncentracja zakończyła się co prawda utratą jednej bramki, lecz na pewno nie zaburzyło to odbioru całego ubiegłotygodniowego spotkania.

Scenariusz rewanżu może być naszym skromnym zdaniem zatem tylko i wyłącznie jeden – wyraźna przewaga gości udokumentowana przynajmniej dwoma trafieniami. 

Obie propozycje pochodzą rzecz jasna z oferty bukmachera Fortuna. Jeśli jeszcze nie posiadacie u nich konta, to czym prędzej warto je założyć. Możecie to zrobić między innymi przy użyciu niniejszego linku