Ćwierćfinał Ligi Mistrzów nie dla ekipy Manchesteru City? Typujemy wtorkowe starcia Champions League

13 mar 2023

Źródło: Shutterstock
Kultowe powiedzenie, iż na tym etapie zmagań nie ma już słabych drużyn, jak najbardziej pasuje do aktualnej sytuacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem obu spotkań rewanżowych kwestia awansu do dalszej fazy rywalizacji jest nadal wielką niewiadomą. Sprawdźcie nasze typy i kilka słów analizy na temat obu wtorkowych potyczek.

Manchester City - RB Lipsk typy

W jednym z wywiadów udzielonych angielskiej prasie Pep Guardiola przyznał jakiś czas temu, że w tym momencie jego nadrzędnym celem ma być triumf w Lidze Mistrzów. W Anglii The Citizens jego zdaniem wygrali wszystko co było do wygrania i teraz kolejnym naturalnym krokiem powinna być zdecydowana dominacja na europejskich arenach.

O tym, że nie jest to takie proste, jak wielu mogłoby się wydawać, świadczy już sam rezultat pierwszej odsłony dwumeczu z RB Lipsk. Byki były początkowo stawiane w charakterze przeszkody o umiarkowanym stopniu trudności, lecz jak pokazała wspomniana batalia na Red Bull Arenie, teoria to jedno, a rzeczywistość to zazwyczaj zupełnie odmienna kwestia.

Nieskładanie broni przez Marco Rose oraz jego podopiecznych może oznaczać tylko jedno – spotkanie pełne piłkarskich emocji. I co najważniejsze takich pod obiema bramkami. Liczymy po cichu, że widzowie zgromadzeni na obiekcie w niebieskiej części Manchesteru zapamiętają ten wieczór na długo. Czy wspomnienia będą tylko i wyłącznie pozytywne za sprawą końcowego sukcesu ich pupili? Czas pokaże.

FC Porto - Inter typy

W drugim wtorkowym meczu sytuacja jest już nieco bardziej klarowna. Inter posiada co prawda wyjątkowo skromną, ale jednak jednobramkową przewagę, która pozwala im podejść do tego starcia rewanżowego z nieco większym spokojem, niż ma to miejsce w przypadku zespołu FC Porto.

O pewnym awansie Nerazzurrich do 1/4 finału bieżącej odsłony Ligi Mistrzów nie może być rzecz jasna mowy. Na tym poziomie wszystko toczy się w tak błyskawicznym tempie, że w zaledwie kilka minut ekipa z Półwyspu Apenińskiego może stać się stroną zmuszoną do pogoni za korzystnym wynikiem. Tym bardziej że Smoki w ostatnim czasie prezentują się z naprawdę dobrej strony. 

Weekendowa przegrana ze Spezią dla fanów Interu nie jest raczej dobrą wiadomością. Jeśli bowiem ich pupile dali się pokonać tak nisko notowanemu rywalowi, to być może obawy przed potyczką z Portugalczykami mają swoje zdecydowane uzasadnienie.

Ciężko podjąć się wskazania murowanego faworyta tych zmagań, dlatego też postanowiliśmy wybrać zakład o bardzo niskim stopniu ryzyka. Mamy nadzieję, że perspektywa nadarzającej się okazji podziała na podopiecznych Sergio Conceicao mobilizująco i spróbują oni sprawić sporą sensację podczas batalii z popularnymi Czarno-niebieskimi.

Jesteście ciekawi, jak powyższe typy prezentują się na samym kuponie u bukmachera Fortuna? Rzućcie więc okiem poniżej: