Chorwacja - Maroko typy, kursy, składy

17 gru 2022

Źródło: Shutterstock
Równo 24 godziny przed startem meczu o złoto rozpoczną się zmagania, które wyłonią trzecią siłę piłkarską na świecie. Dla kogo to sobotnie popołudnie będzie szczęśliwsze? Chorwacja - Maroko typy, kursy, składy.

Chorwacja - Maroko typy

Sens rozgrywania spotkania o trzecie miejsce podczas imprez rangi mistrzowskiej podważany jest od lat. W trakcie piłkarskiego Euro takie starcie nie widnieje już w harmonogramie gier. Na mundialu jest jednak nieco inaczej. Bycie trzecią najlepszą reprezentacją na świecie jest swoistą nobilitacją. Opinie żadnych malkontentów tego nie zmienią.

Nastroje w szeregach Chorwatów oraz Marokańczyków przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszej batalii są naprawdę bojowe. Ekipa z Bałkanów pragnie udowodnić, że nadal należy do ścisłego światowego topu, natomiast Lwy Atlasu napędzone spektakularnymi występami w poprzednich rundach mogą spróbować wykorzystać tzw. efekt kuli śniegowej. Jeśli bowiem udało się pokonać wcześniej Hiszpanię czy też Portugalię, to dlaczego kolejną "ofiarą" nie mieliby być Ogniści?

W związku z tym meczem mieliśmy kilka różnych pomysłów co do zakładów, jakie warto umieścić w niniejszym tekście. Ostatecznie wybór padł przede wszystkim na propozycję, zgodnie z którą obydwa zespoły zdobędą przynajmniej po jednym trafieniu:

To jednak oczywiście nie wszystko. Charakterność każdej ze stron pojedynku jest chyba znana wszem i wobec. Stawka samego spotkania zmusi ich prawdopodobnie do walki, w której jedyną istotną kwestią będzie końcowy rezultat. Bez patrzenia na to, w jaki sposób sam sukces został osiągnięty. Naszym skromnym zdaniem na Khalifa International Stadium zostanie więc pokazanych co najmniej kilka żółtych kartek. Miejmy nadzieję, że co najmniej cztery.

Chorwacja - Maroko kursy

Jesteście ciekawi, jak przedstawiają się Chorwacja - Maroko kursy bukmacherskie na triumf każdej z ekip? Rzućcie więc okiem na niniejsze zestawienie:

Wygrana Chorwacji - 2.35

Remis - 3.50

Wygrana Maroka - 3.15

Chorwacja - Maroko H2H

  • Maroko - Chorwacja 0:0

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w przeszłości zaledwie raz. Miało to miejsce...w fazie grupowej tegorocznych mistrzostw. Wtedy po bezbramkowym remisie zespoły podzieliły się punktami. Mamy przeczucie, że w potyczce o trzecie miejsce taki wynik nie jest już możliwy. Stawka jest zbyt duża.

Chorwacja - Maroko przewidywane składy

Zarówno Zlatko Dalic, jak i Walid Regragui jakoś zbytnio wcześniej nie zaskakiwali wszystkich wokół doborem zawodników do wyjściowej jedenastki, stąd też można być niemal pewnym, że obydwie drużyny staną do bezpośredniej rywalizacji  w następujących składach:

Chorwacja: Livakovic – Juranovic - Gvardiol - Sutalo - Barisic – Jakic - Kovacic - Modric – Majer - Kramaric - Orsic

Maroko: Bono – Hakimi - Dari - Benoun - El Yamiq - Attiyat Allah – Ounahi - Amrabat - Sabiri – Ziyech - En-Nesyri

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie obejrzeć spotkanie Chorwacja - Maroko?

Relacja na żywo z tego meczu będzie dostępna na antenach stacji TVP1 oraz TVP Sport.

  • Kto jest faworytem tego pojedynku?

Nieco większe szanse na końcowy sukces zdają się mieć Chorwaci. Wszystko jednak rozstrzygnie się na boisku.