Być albo nie być. Szkoleniowiec Dumy Katalonii walczy o swoją posadę

19 paź 2022

Źródło: Shutterstock
Poraża w El Clasico sprawiła, że nad Xavim pojawiły się tzw. czarne chmury. Wygrana nad Villarreal pozwoliłaby je nieco rozgonić, ale zwycięstwo z dobrze dysponowaną ekipą Żółtej łodzi podwodnej nie będzie zadaniem zbyt prostym. Czy Robert Lewandowski dołoży cegiełkę do jego realizacji?

Barcelona - Villarreal typy

Posiadając tylko zdawkowe informacje ciężko tak naprawdę stwierdzić, jak silna więź łączy zawodników Dumy Katalonii z Xavim. Mając na uwadze fakt, że Hiszpan to prawdziwa legenda klubu można domniemywać, że jego pozycja wśród graczy jest jednak naprawdę wysoka.

Ultimatum postawione przez klubowych włodarzy nie daje hiszpańskiemu szkoleniowcowi zbytniego pola manewru. Albo dowodzony przez niego zespół wygra dwa kolejne ligowe mecze, albo 42-latek żegna się ze swoją posadą w trybie natychmiastowym.

Praktycznie w każdym meczu tego sezonu rozgrywanym na legendarnym Camp Nou gospodarze potrafili objąć prowadzenie już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach tych pojedynków. Bukmacherski nos podpowiada nam, że walcząc o pozostanie swojego trenera Robert Lewandowski i spółka zdołają powtórzyć ten wyczyn także podczas zmagań z ekipą popularnej Żółtej Łodzi podwodnej.

Nie bylibyśmy sobą, gdyby w typowaniu nie pojawiło się także pewne nawiązanie do statystyk. Tym razem zakład będzie dotyczył rzutów rożnych, których obie drużyny wykonują stosunkowo dużo. Nieco lepsi ze średnio ponad sześcioma kornerami na mecz są piłkarze ze stolicy Katalonii, ale Villarreal także w tym aspekcie nie próżnuje. Naszym skromnym zdaniem zaproponowana poniżej linia, a właściwie jej pokrycie będzie w tym przypadku tylko miłą formalnością:

Barcelona - Villarreal H2H

  • Barcelona - Villarreal 0:2
  • Villarreal - Barcelona 1:3
  • Villarreal - Barcelona 1:2

Już rzut oka na niedawną historię bezpośrednich starć pomiędzy obiema ekipami daje nam pewien pogląd na to, czego można się spodziewać po czwartkowej potyczce na Camp Nou. Emocji w okolicach pola karnego raczej nie zabraknie. Tego można być chyba 100% pewnym.

FAQ

  • O której początek spotkania Barcelona - Villarreal?

Pojedynek ten powinien rozpocząć się punktualnie o 21:00 w dniu 20 października bieżącego roku.

  • Czy Robert Lewandowski wystąpi w tym meczu?

Ekipa Żółtej łodzi podwodnej należy do grona czołowych hiszpańskich drużyn. Szkoleniowiec Dumy Katalonii musi zatem posłać do boju absolutnie najmocniejsze zestawienie. Kapitan reprezentacji Polski nie powinien się zatem bać o swoje miejsce w składzie.